Стало відомо, хто з ветеранів представить Україну на змаганнях у США

0
97
Стало відомо, хто з ветеранів представить Україну на змаганнях у США

Оголосили імена 30 ветеранів, які представлятимуть Україну на змаганнях United States Air Force Trials, що пройдуть у Лас-Вегасі в березні 2024 року.

Про це пише Кулемет з посиланням на Український ветеранський фонд.

Українська збірна змагатиметься та обмінюватиметься досвідом з військовими Повітряних сил та морської піхоти США. Основна ціль змагань “United States Air Force Trials 2024” — залучати ветеранів та військових до фізичних занять, популяризувати реабілітацію через спортивні заходи серед ветеранів.

Учасників команди від України оголосили в прямому етері.

“Ми забезпечили об’єктивний та справедливий відбір. Крім спортивних досягнень, враховували психологічний стан та соціальну адаптацію кандидатів. Важлива не тільки фізична підготовка, а й здатність працювати в команді та виявляти дух справжнього воїна”, — розповіла Світлана Кашенець, заступниця міністра у справах ветеранів України.

В грудні у Києві відбулися Всеукраїнські змагання з адаптивних видів спорту, за результатами яких відбіркова комісія сформувала команду з 30 учасників, котрі вирушать до США.

“Цьогоріч ми вперше організували НТЗ до початку самих змагань, щоб якомога більше ветеранів та військових спробували адаптивні види спорту. До змагань доєдналися близько 60% нових учасників”, — зауважив Ігор Крицак, менеджер-координатор Змагань Повітряних Сил США.

Учасники змагалися в таких видах спорту: велоспорт, веслування на тренажерах, легка атлетика, баскетбол на візках, волейбол сидячи, паверліфтинг, плавання та стрільба з лука.

“Повернись живим” з 2019 року розробляє методологію з відбору національних збірних, які беруть участь у міжнародних спортивних змаганнях для ветеранів. Критеріїв відбору три: спортивний (50%), психологічний (25%) та соціальний (25%)”, — розповів Іван Науменко, керівник Департаменту стратегічних ініціатив Повернись живим.

Організація змагань “United States Air Force Trials 2024” є спільною ініціативою Міністерства у справах ветеранів України, Українського ветеранського фонду, ГО “Повернись живим!”, Центру стратегічних комунікацій “Стратком Україна” та ГО “Ігри Інвіктус Україна”.

“Наша задача — створити умови, щоб ветерани та військові використовували спорт, як реабілітацію незалежно від того, чи потрапляють вони в збірну, чи ні”, — каже Анна Бєлорусова, операційна директорка Центру стратегічних комунікацій «Стратком Україна».

Змагання Повітряних Сил США — щорічна спортивна подія, яка сприяє психічному і фізичному відновленню  поранених військових і ветеранів. Цьогоріч організатори запросили українську команду.

“Спорт — потужний психотерапевтичний інструмент. Український ветеранський фонд профінансував 37 громадських організацій на суму понад 8,7 мільйона гривень, серед яких вісім проєктів спеціалізуються саме на реабілітації через фізичну активність”, — наголосила Олександра Лохвицька, начальниця Програмного відділу Українського ветеранського фонду.

Поіменний список команди:

Барилюк Василь Васильович
Болієв Алан Олександрович
Бутенко Ігор Юрійович
Гапончук Юрій Олександрович
Гільчук Вадим Миколайович
ДЕНИСЕНКО Ілля Олегович
Дубов Сергій Олександрович
Золотарьов Герман Артурович
Кайдан Артем Олексійович
Катаула Олександр Валерійович
Кашула Костянтин Іванович
Кіріченко Вадим Станіславович
Кіяшко Сергій Олексійович
Коц Артем Вікторович
Леон Тимур Вікторович
Лозовий Назар Андрійович
Недашковський Олександр Юрійович
Овсянніков В’ячеслав Андрійович
Омельчук Євгеній Володимирович
Павлік Юрій Володимирович
Панчук Ігор Ігорович
Погорілий Артем Володимирович
Салій Ігор Ігорович
Слизький Павло Валентинович
Сумін Руслан Ігорович
Терещенко Дмитро Олександрович
Троян Ігор Євгенійович
Федосєєнко Євген Васильович
Халупа Іван Васильович
Цикерда Роман Миколайович

Залишити відповідь