Споживачі вулиці Конюшинної можуть залишитись без світла

0
1012

7 травня ПрАТ «Львівобленерго» припинило електропостачання заводу ДП «Львівський державний завод «ЛОРТА».  Про це пише прес-служба підприємства.

Причини відключення є три:

  • втратив чинність договір про постачання електроенергії;
  • відсутність договору на спільне використання технологічних мереж основного споживача;
  • споживач не допускає працівників Товариства до електромереж, як цього вимагає чинне законодавство.

Натомість представники ЛОРТА погрожують вже сьогодні відключити електропостачання іншим споживачам, які  приєднанні до електромереж заводу по вулиці Конюшинній ( а це в тому числі – важливі об’єкти інфраструктури міста).

 Головна проблема полягає в тому, що електролічильники ЛОРТА встановлені не на межі балансової належності електромереж, а фактично в кінці електричних мереж підприємства, що є порушенням нормативних документів.

А окрім цього, до електромереж заводу приєднані інші споживачі.

Як свідчить аналіз електроспоживання, щомісяця виникає різниця понад 160 тисяч кВт*год між тою кількістю електроенергії, яка відпущена в електромережі ЛОРТА, і тою електроенергією, яка зафіксована електролічильниками. Це свідчить про ймовірні крадіжки електроенергії.

Працівники «Львівобленерго» не мають можливості перевірити, як і хто саме зі споживачів здійснює крадіжки, оскільки ЛОРТА не допускає енергетиків до своїх електромереж.

Як врегулювати проблему?

Як вихід із ситуації наприкінці 2017 року ПрАТ «Львівобленерго» запропонувало переукласти договір про постачання електроенергії у редакції, де місце розташування електролічильників відповідатиме чинному законодавству України.

У свою чергу ЛОРТА, пропонуючи свою редакцію договору, фактично ухилилося від виконання вищезазначених норм.

Тож договір вчасно так і не уклали. Відтак ПрАТ “Львівобленерго” повідомило ДП “ЛДЗ “ЛОРТА” про вимушене припинення електропостачання 7 травня 2018 року у відповідності до вимог п. 7.5. Правил користування електричною енергією.

Яка ситуація зараз?

Сьогодні відбулась спільна нарада у Львівській облдержадміністрації для вирішення ситуації, за результатами якої домовились про допуск працівників ПрАТ «Львівобленерго» до електромереж, а також про укладення тимчасового договору про електропостачання  терміном на один місяць.

Закликаємо ДП «Львівський державний завод «ЛОРТА» дотримуватись вимог чинного законодавства у своїх відносинах з енергопостачальником. А також не робити заручниками ситуації інших споживачів, що приєднані до електромережі заводу.

Leave a Reply