Сполучить Варшаву зі Львовом та Києвом: між Україною та Польщею прокладуть нову залізничну лінію

0
193
Сполучить Варшаву зі Львовом та Києвом: між Україною та Польщею прокладуть нову залізничну лінію

Польська компанія “Центральний порт комунікаційний” та Укрзалізниця підписали угоду про співпрацю щодо будівництва нової інфраструктури, зокрема, лінії високошвидкісної залізниці

Про це повідомляє польський інформаційний портал Nakolei, пише Кулемет.

Угода підписана на три роки. Вона передбачає розвиток нових транскордонних сполучень у європейській колії, тобто 1435 мм, що сполучать Варшаву зі Львовом та Києвом. Водночас передбачувана максимальна експлуатаційна швидкість сягатиме 250 км/год.

“Це історичний момент. Спільно з Укрзалізницею ми починаємо роботу над швидкісною лінією Варшава – Львів – Київ. Найкоротший шлях з України до ЄС пролягає через Польщу та CPK”, – зазначив президент CPK Миколай Вільд.

Директор Офісу з міжнародних проектів АТ “Укрзалізниця” Володимир Шемаєв своєю чергою додав, що угода “спрямована на покращення залізничного сполучення між Україною, Польщею та ЄС, полегшення пасажирських перевезень, покращення економічного обміну та посилення безпеки транспортних коридорів”.

“Сподіваюся, що співпраця з СРК наблизить нас до будівництва першої швидкісної залізниці з європейською колією та стане важливим кроком на шляху інтеграції України до ЄС”, – наголосив Шемаєв.

Крім цього, сторони спільно шукатимуть можливості отримати кошти ЄС для реалізації проєкту. Саме тому планується впровадження стандартів ЄС у сфері проєктування, будівництва та обслуговування залізничної інфраструктури, включаючи автоматизацію та телекомунікації.

Залишити відповідь