Сотню шкіл на Львівщині трансформують у ліцеї

0
151
Олег Паска

Загалом мережа складатиметься зі 100 ліцеїв, 14 з яких будуть ліцеями ІІІ рівня, 15 ліцеїв ІІ-ІІІ рівня і 68 ліцеїв, що включатимуть початкову школу.

Про це під час брифінгу розповів директор департаменту освіти і науки Львівської ОВА Олег Паска, передає “Еспресо.Захід”.

“Сьогодні у нас знакова подія для усієї Львівщини – начальник Львівської військової адміністрації підписав розпорядження про створення прогнозованої мережі ліцеїв у Львівській області. Це означає, що рік праці департаменту освіти спільно з громадами щодо визначення тих закладів, які мають стати ліцеями, дав свій результат”, – розповів Олег Паска.

За його словами, є громади, де ліцеї вже створені, а є ті, в яких їх створюватимуть цього року або в наступні роки. Загалом мережа складатиметься зі 100 ліцеїв, 14 з яких будуть ліцеями ІІІ рівня, що забезпечить профілізацію навчання, 15 ліцеїв ІІ-ІІІ рівня і 68 ліцеїв, що включатимуть початкову школу і розташовуватимуться переважно в сільській місцевості.

Крім того, також планується створення трьох ліцеїв обласного рівня. Вже є наказ департаменту про набір учнів у 5-й клас у санаторні школи у Винниках та на вул. Остроградських у Львові. Вони також матимуть свій профіль, оскільки кожен ліцей відповідно до вимог законодавства повинен мати свою спеціалізацію. Відповідно до обраного напрямку учні поглиблено вивчатимуть певні предмети.

“Реформа передбачає профілізацію освіти. У цьому напрямку важливо ще до 9 класу проводити активні профорієнтаційні заходи, щоб кожна дитина знайшла свій напрямок для подальшого визначення майбутньої професії. Саме тому вже з першого вересня цього року департамент ще більшу увагу приділятиме організації профорієнтаційної роботи. Такі зміни призведуть до профілізації шкільної освіти, покращать загальну якість освітніх послуг і нададуть дітям більші можливості для виявлення свого потенціалу”, – зазначив Олег Паска.

Варто додати, що при визначенні шкіл, яким нададуть статус ліцеїв, окрему увагу звертали на місце закладу у рейтингу за результатами ЗНО.

Прогнозовану мережу ліцеїв можна переглянути за посиланням.

Leave a Reply