Сім місяців пандемії: кількість хворих росте, а влада займається «схемами»

0
518
Сім місяців пандемії: кількість хворих росте, а влада займається «схемами»: Олег Синютка і Олег Дуда

Представники «Європейської Солідарності» – народний депутат України, кандидат на посаду голови Львівської ОТГ Олег Синютка, кандидати в депутати Львівської обласної ради: голова Українського лікарського товариства у Львові Олег Дуда та сімейна лікарка Центру первинної медико-санітарної допомоги міста Червоноград Анна Ярмола, виступили на прес – конференції з приводу бездіяльності влади у боротьбі з наростаючою пандемією Covid-19.

«Європейська Солідарність» – лідер політичних симпатій мешканців Львова і всієї Львівщини. І після виборів 25 жовтня ми, як нова влада, будемо відповідати за вирішення проблем в місті та області,  сказав у своєму виступі кандидат на посаду голови Львівської ОТГ Олег Синютка.

Він повідомив, що чинна влада – як на державному, обласному, так і міському рівнях – зробили все для того, щоб загострити, а не зменшити, епідеміологічну ситуацію в області й місті. Львів і деякі райони Львівщини занесені до помаранчевої зони.

Про динаміку зростання захворюваності у Львові розповів Голова Українського лікарського товариства у Львові Олег Дуда. Він повідомив,  що на 100 тисяч населення у Львові кількість хворих становить  89 осіб. Це найбільший показник за весь час пандемії.

«За останні чотири тижні в стаціонарі перебувають приблизно 1 200 хворих. Реанімаційні практично постійно заповнені, у них перебувають приблизно 105 хворих. З них на апаратах ШВЛ приблизно – 30 пацієнтів.

Загалом ми маємо збільшення кількості хворих на Львівщині, які ідуть на самоізоляцію. За останні 6 тижнів їх кількість збільшилася приблизно у три рази – з 1 486 до 4 127. Ми не робимо нічого, для того, щоб хворих ставало менше, а лише беремося лікувати важких пацієнтів», – зазначив Олег Дуда.

Також спікери нагадали, що Львівщина декілька місяців поспіль очолювала антирейтинг по захворюваності в Україні, зараз наша область на другому місці по сумарній кількості хворих. Тривалий час у Львові та всій області був найнижчий показник тестування на всю країну.

«Зараз максимальна потужність тестувань у Львові – 1400, але реально в день роблять +\- 1000 шт. І нікуди не зникли черги для здачі тесту в державній системі, а за комерційну послугу треба платити немалі гроші», – повідомив Олег Синютка.

На його думку, піком бездіяльності та безвідповідальності міської влади став спалах захворювань під кінець серпня.

«Пригадаю, що тоді захворіло понад 20 топ-чиновників мерії. Міська влада стала вогнищем коронавірусу в місті. Мер Садовий прийняв страусову стратегію: сховати голову в пісок, щоб здавалося, що ніякої проблеми немає», – сказав депутат.

«Як показав оприлюднений декілька днів тому звіт Рахункової палати, Фонд боротьби з Covid-19 послужив формою відмивання коштів для «своїх», – наголосив народний депутат, посилаючись на дані журналістських розслідувань.

Під час «великого будівництва» доріг кошторис проектів зріс на 40-45 відсотків порівняно з аналогічним періодом 2019 року»,- підсумував він та звернув увагу на те, що на потреби Львівської області з «ковідного» фонду не виділено жодних коштів.

Олег Синютка вважає, що виборці та всі мешканці мають знати реальний стан справ по боротьбі з коронавірусом, оцінку ситуації і реальні кроки, які буде робити команда «Європейської Солідарності» для її виправлення.

Нагадаємо, що від початку пандемії «Європейська Солідарність» активно включилася до вирішення проблем викликаних Covid-19. У Верховній Раді України фракція ініціювала перегляд бюджету на 2020 рік і створення спеціального фонду на боротьбу з пандемією та внесли до парламенту законопроект про обов’язкове страхування медиків і вчителів.

Фонд Петра Порошенка і «Європейська Солідарність» закупили 50 апаратів ШВЛ, 130 000 захисних костюмів для медиків, 10 000 захисних окулярів, 50 000 ІФА-тестів.

Leave a Reply