Сілець все ще не дає згоди на утворення Добротвірської ОТГ

0
1466

Село Сілець уже два роки не дає згоди на утворення Добротвірської об’єднаної територіальної громади. Двічі депутати Сілецької сільської ради проголосували за входження до ОТГ, однак, коли справа дійшла до остаточного рішення, згоди на нього не дають. Відтак утворення Добротвірської ОТГ фактично зависло у повітрі. Про це інформує Офіс реформ у Львівському РВ АМУ.

Зрушити справу з мертвої точки учора спробували перший заступник голови Львівської державної обласної адміністрації Ростислав Замлинський, голова Кам’янка-Бузької районної державної адміністрації Володимир Кирилич, голова Кам’янка-Бузької районної районної ради Тарас Келеберда. виконавчий директор Львівського регіонального відділення Асоціації міст України Василь Абаімов, консультанти Офісу реформ у Львівському РВ АМУ Віталій Корецький та Ярослава Пишник. З боку Сілецької сільської ради участь у зустрічі взяли голова Василь Ільків, депутати, працівники сільської ради, активісти.

Ростислав Замлинський у своєму виступі розповів, що у Кам’янка-Бузькому районі уже утворено 2 об’єднані територіальні громади, які можуть бути прикладом для інших. Він також зазначив, шщо реформа з децентралізації є чи не найуспішнішою з українських реформ, і відмінити її уже неможливо. Відтак Ростислав Замлинський закликав депутатів і голову Сілецької сільської ради закінчити процесс об’єднання, щоби восени піти на вибори.

Виконавчий директор Львівського РВ АМУ розповів присутнім, що вперше в українській історї столична влада ділиться з місцевою владними і фінансовими повноваженнями. Він також на прикладі Ходорівської ОТГ закликав голову Сільця Василя Ільківа та депутатів не боятися об’єднання, оскільки вони не лише нічого від цього не втратять, а й багато виграють.

Консультант з фінансових питань Офісу реформ у Львівському РВ АМУ Ярослава Пишник  у своєму виступі розповіла про фінансові показники Добрртвірської ОТГ. За її словами, за кількістю населення ця громада була би 10 на Львівщині. У 2017 році лише від ПДФО її надходження склали би понад 25 млн грн. Водночас усі ОТГ мають чимало інших надходжень, тож Добротвірська ОТГ буде однією із найбагатших.

Прискорити утворення ОТГ закликав і голова Кам’янка-Бузької РДА Володимир Кирилич. Він розповів про деякі успіхи Жовтанецької ОТГ, як-от, термомодернізація опорної школи, наведення ладу в освітній галузі, а також сказав, що Кам’янка-Бузька ОТГ забрала 60 відсотків коштів району. Тож тепер на плечі Добротвора і усіх сіл, які не увійшли в громади, ляже утримання районної ради та різних установ. Щоби цього не сталося, варто якомога швидше утворити Добротвірську громаду.

Консультанти Офісу реформ та представники влади відповіли на численні питання депутатів та голови. Зокрема, розвіяли їхні сумніви щодо того, що влада у Добротвірській ОТГ відстоюватиме їхні інтереси, оскільки Сілець не матиме в органах влади впливового представництва.

Ймовірно, питання підписання остаточного рішення буде винесено на сесію Сілецької сільської ради. Однак, як до цього поставляться депутати та голова Сільця, спрогнозувати важко.

Leave a Reply