Семерак у Львові: Довкілля, в якому ми живемо, дуже залежить від того, що в нас у головах

0
763

Міністр екології та природних ресурсів, представник партії “Народний фронт” Остап Семерак під час свого робочого візиту до Львова прочитав лекцію студентам в Українському католицькому університеті, а також взяв участь у семінарі з питань реалізації нових для України законів – “Про оцінку впливу на довкілля” і “Про стратегічну екологічну оцінку”.

Про це повідомили у прес-службі Львівської обласної організації партії.

Для України, наголосив міністр, було вкрай необхідним запровадження процедур екологічної оцінки ОВД та СЕО, завдяки яким громади отримали реальний інструмент реагування на можливі екологічні загрози при реалізації певних проектів.

“Я говорив студентам у Львові, що довкілля, в якому ми живемо, дуже залежить від того, що в нас в головах – як ми ставимось, що ми і як практикуємо. Далі держава повинна створювати відповідну політику. Подорожуючи Україною, часто отримую питання про львівське сміття, проблему з Грибовичами. Коли я очолив міністерство, то з жахом усвідомив, що в нас немає жодного стратегічного документу, який би вирішував і формував державну політику поводження з твердими побутовими відходами. Ми почали це робити. І для нас дороговказом є Угода про асоціацію з Євросоюзом. Нам не потрібно вигадувати “зелений велосипед” – всі ви бачили довкілля в країнах ЄС. Нам потрібно взяти їхні моделі. І ці два закони якраз є копіпейстом з європейських”, – розповів Остап Семерак в інтерв’ю Першому Західному.

За його словами, незабаром міністерство представить оцінку впливу на довкілля щодо проекту сміттєпереробного заводу у Львові на вул. Пластовій після опрацювання письмових вимог і зауважень мешканців, які будуть включені у фінальний звіт. Він також уточнив, що Мінприроди цього року має отримати від обласних адміністрацій регіональні плани управління відходами з чіткими діями і термінами.

Після зустрічей з львів’янами міністр екології зустрівся з активом Львівської обласної організації партії “Народний фронт”. На зустрічі також був присутній народний депутат, заступник голови Комітету з питань культури і духовності Віктор Єленський. Присутні підтримали рішення партії брати участь у парламентських виборах, не розпорошувати державницькі сили на президентських, а також наголосили на необхідності незворотності реформ, які були започатковані урядом Арсенія Яценюка у 2014 році.


Leave a Reply