Що ти знаєш про Степана Бандеру? Пройди тест та дізнайся більше

0
1387

Цьогоріч відзначаємо 109-ту річницю від дня народження Степана Бандери. Про це інформує прес-служба ЛОДА.

Відтак, з нагоди вшанування пам’яті видатного українця, департамент внутрішньої та інормаційної політики Львівської ОДА підготував онлайн-тест про знання біографії, життєвого шляху та діяльності Степана Бандери.

Пройти тест може пройти кожен охочий. Відшукати його можна за посиланням.

Нагадаємо, у понеділок, 1 січня, о 14:00 год біля пам’ятника Степанові Бандері, що на площі М. Кропивницького, відбудеться покладання квітів за участі представників обласної та міської влади, громадськості, активістів, молодіжних та патріотичних організацій. Також відбудеться громадського віче.

Довідка:

Степан Бандера (1 січня 1909, Старий Угринів, Івано-Франківська область — 15 жовтня 1959, Мюнхен, ФРН) — український політичний діяч, один з чільних ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху XX століття, після розколу Організації українських націоналістів — голова Проводу ОУН-Б. Степан Бандера і Ярослав Стецько були авторами Акту відновлення Української Держави 30 червня 1941 року.  5 липня 1941 року Бандеру помістили під домашній арешт, а з 15 вересня 1941 року — в центральну Берлінську тюрму. З початку 1942 року по серпень 1944 року перебував у концтаборі Заксенгаузен в бункері “Целленбау”. У вересні 1944 року його звільнили і запропонували участь в керівництві антирадянського збройного руху в тилу Червоної армії, однак Бандера відхилив пропозицію і на співпрацю не погодився.

Радянський уряд уповноважив КДБ вчинити вбивство Степана Бандери в Мюнхені, ФРН. Це здійснив радянський агент Богдан Сташинський 15 жовтня 1959 року.

Залишити відповідь