Садовий знову хоче “пробачити” забудовнику мільйони гривень

0
803
Мэр Львова Андрей Садовый во время встречи с журналистами, во Львове, в субботу, 22 августа 2009р. Фото Дмитрия Стаховского / УНИАН

Сьогодні,у порядку денному пленарного засідання Львівської міської ради є чимало суперечливих питань. І здебільшого стосуються вони не зовсім прозорого процесу передачі земельних ділянок та будівництва кварталів.

Та особливо обурює, коли “зусилля” для незрозумілих процесів забудови міста, об’єднують чиновники ЛМР, депутат та забудовник. І ще більше зростає обурення, коли йдеться про намагання цих трьох дійових осіб, позбавити міський бюджет бл. 8 мільйонів гривень інвестиційного внеску.

Отже, питання номер 30 порядку денного сесії, підготоване, та так виглядає лобійоване депутатом від “Народного контролю” Валерієм Веремчуком – звільнення ГУ МВС України у Львівській області від сплати інвестиційного внеску у створенні та розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м.Львова. Виглядає наче навіть патріотично – бо звідки у МВС у Львівській області понад 8 мільйонів гривень? І зрештою, якщо вони замовили таке масштабне будівництво, то вочевидь чимало молодих сімей правоохоронців мали б отримати нові помешкання? Однак, якщо ретельніше вивчити ситуацію, виглядає вона дуже неоднозначно. Адже насправді замовником є, а відтак інвестиційний внесок мав би сплатити “ЖБК Ріел”.

Кінцево невідомо хто саме і чи справді отримав квартири в новозбудованому 10-поверховому житловому кварталі, першу чергу якого якраз хочуть здати в експлуатацію і про що кінцево могли домовлятись у далекому 2007 році керівники МВС та “ЖБК Ріел”, однак логічно, що інвестиційний внесок таки мусить сплатити один з найбільших забудовників Львова. Зокрема про це саме це йдеться у документах, підписаних керівником департаменту економіки Іриною Кулинич та директором забудовника Малицькою Яриною.

Перекласти усю відповідальність на сьогоднішніх очільників МВС, взявся, окрім чиновників, ще й депутат міської ради Валерій Веремчук. Не можна стверджувати про мотивацію за такі дії для депутата, однак коли тебе обирає громада – мусиш бути відповідальним у своїх кроках.

“Не припустимо, коли ми говоримо про те, що у нас з кожним роком зменшується бюджет розвитку, списувати забудівельникам інвестиційні внески чи відтерміновувати їх. Сьогдні він звертається за відтермінуванням від сплати інвестиційного внеску, а завтра він звернеться з проханням списати інвестиційнй внесок повністю. Оскільки ГУ НП Львівщини не має змоги віднайти 8 млн. гривень для сплати цих коштів місту, то вочевидь місто недоотримає 8 млн, грн. А це 1% від бюджету розвитку 2018 року” – розповідає депутат фракції “УКРОП” у Львівській міській раді Любомир Босаневич.

Громада сподівається, що депутати не голосуватимуть за дане питання. А мудрість мера Львова Андрія Садового, який не дозволить йти на повідку власних чиновників та окремих депутатів і він прийме правильне рішення щодо сплати 8 мільйонів гривень внеску “ЖБК Ріел”. Тим паче, що у Андрія Івановича часто акцентують на важливості таких інвестицій, мовляв, місто може розвиватися завдяки новобудовам.


Leave a Reply