Садовий хоче зробити з навчальних закладів майданчик для власного піару, – Телішевський

0
1247

Очільник Львова Андрій Садовий вкотре довів, що він в першу чергу думає про власне політичне майбутнє, а не про львів’ян.

Про це інформує Укроп Львівщина.

В цьому переконаний голова фракції УКРОПу у Львівській міській раді Ігор Телішевський. Нещодавно укропівець запропонував заборонити будь-яку громадсько-політичну діяльність та політичну агітацію у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах Львова. Відповідний проект ухвали пройшов усі необхідні процедури візування і навіть був включений до «Пропозицій до формування порядку денного пленарного засідання міської ради на 20 вересня». Проте за кілька днів до сесії Андрій Садовий вилучив це питання з порядку денного без жодних зауважень та аргументів.

«Очевидно, така позиція пояснюється тим, що Андрій Іванович планує використовувати навчальні заклади задля власного піару. В ухвалі йдеться про те, що для забезпечення належного здійснення навчального-виховного процесу законодавство встановлює низку основоположних гарантій, однією з яких є недопущення перетворення загальноосвітніх навчальних закладів на поле для ведення громадсько-політичної діяльності. На жаль, події останніх років свідчать про грубі порушення імперативного принципу аполітичності освітнього середовища як під час виборчого процесу, так і в періоди між проведенням виборів. До речі, на початку року Київська міська рада заборонила політичну агітацію в загальноосвітніх навчальних закладах столиці», – наголосив Ігор Телішевський

Так, за словами укропівця, з метою недопущення втручання у навчально-виховний процес та захисту інтересів дітей і молоді пропонувалося встановити, що на території дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів міста Львова не допускається розповсюдження реклами політичного характеру, здійснення політичної агітації та персонального брендингу в будь-якій формі. При цьому матеріально-технічна база навчальних закладів міста Львова не повинна використовуватись для розміщення громадських приймалень і політичної агітації, зокрема для розповсюдження прихованої реклами.

Довідка УКРОПу. Згідно зі статтею 6 Закону України «Про освіту» одним із принципів освіти в Україні є її незалежність від політичних партій. Стаття 8 Закону встановлює, що навчально-виховний процес у навчальних закладах є вільним від втручання політичних партій, а залучення учнів і студентів до участі в політичних акціях під час навчально-виховного процесу не допускається. Відповідно до частини другої статті 17 Закону України «Про загальну середню освіту» у загальноосвітніх навчальних закладах забороняється утворення і діяльність організаційних структур політичних партій. Крім цього, виходячи з положень статті 63 Закону «Про освіту» об’єкти освіти і науки, що фінансуються з бюджету, не повинні використовуватись не за призначенням.

Залишити відповідь