Садовий досі не призначив старост у Львівській ОТГ

0
921
Петро Адамик. Фото 4studio

Від мер Львова Андрія Садового вимагають нарешті призначити старост.

Як пише Кулемет, про це йдеться у зверненні депутатів фракції ЄС до міського голови Львова Андрія Садового щодо неприпустимих речей у Львівській громаді, які потребують негайного втручання.

“Наразі міська влада зволікає з формуванням старостинських округів та з призначенням старост. Вже рік часу приєднані громади перебувають в очікуванні цього дива. Тому й відбуваються закономірні демократичні процеси, коли громада самостійно проявляє ініціативу.

Так на адресу міського голови та голів депутатських фракцій надходять звернення щодо утворення старостинських округів. Окрім цього, громади у своїх зверненнях висловлюють свої побажання щодо кандидатур старост.

Разом з тим до нас звернулися мешканці сіл Зашків, Завадів, Зарудці, Гряда, Воля-Гомулецька та Грибовичі з повідомленням про те, що посадові особи Львівської міської ради, а точніше Офіси громад здійснюють на них тиск та озвучуються погрози.

Як зазначають мешканці цих сіл, вони направили колективне звернення щодо підтримки кандидатури старости.

Наголошуємо, що адресатом цього колективного звернення були: Львівський міський голова Андрій Садовий, директор департаменту міської агломерації Юрій Лукашевський та голови всіх депутатських фракцій Львівської міської ради.

Після скерування цього колективного звернення, до мешканців, які його підписали, почали телефонувати представники Офісу громад: Оксана Володимирівна Чекайло та Оксана Миколаївна Калиняк. Ці особи почали погрожувати тим, що вони не будуть надавати необхідні довідки, створять штучні перешкоди в отриманні адмінпослуг в Офісах громад, а також почали змушувати мешканців згаданих громад відмовитися від власних підписів та підтримки кандидатур в старости.

У правовому та демократичному суспільстві подібні речі викликають обурення, а тому це потрібно негайно припинити, а винних осіб притягнути до відповідальності.

По-перше, потрібно з’ясувати факт, як ці посадові особи отримали інформацію та це колективне звернення, якщо вони не були його адресатами?

По-друге, згоду на обробку та використання своїх персональних даних мешканці не надавали. А тому виникає питання на підставі якої норми ці посадові особи використали особисті дані мешканців?

По-третє, виникає сумнів щодо професійної компетенції цих посадових осіб, якщо вони використовуючи своє службове становище погрожують мешканцям.

Офіси громад створили для того, щоб вони допомагали місцевим мешканцям, надавали якісні послуги та полегшили комунікацію нових територіальних громад та міста Львова.

Але ми спостерігаємо зухвалі дії з боку керівництва Офісу громад, а це вказує на їхню неефективність.

Окрім того, мешканці громади були учасниками голосування за проєкти Громадського бюджету. Після голосування, після оголошення результатів конкурсу на електронну адресу мешканців громади з електронної пошти Департаменту агломерації почали надходити листи.

У них, серед іншої інформації, є посилання на особистий блог керівника Департаменту агломерації Юрія Лукашевського на сайті Захід.нет. І цей блог презентують громадам як спільну позицію міської влади щодо змін Громадського бюджету.

Тобто працівники Департаменту агломерації використовуючи персональні дані мешканців громади, користуючися своїм службовим становищем, популяризують особисті блоги депутата фракції “Самопоміч” та керівника департаменту Юрія Лукашевського. А це пряме використання адміністративного ресурсу з залученням “родинних ЗМІ”.

Тому ми вимагаємо:

1. Вжити заходів та провести службове розслідування щодо погроз та зловживанням службовим становищем представниками працівниками Департаменту агломерації.

2. Забезпечити мешканцям громад можливість вільно та безпечно реалізовувати свої законні права на звернення та підтримку того чи іншого кандидата на посаду старости”, – йдеться у повідомленні.

Залишити відповідь