Садового звинуватили у відмові спілкуватись із громадою Львова

0
1428

У «Львівтеплоенерго» анонсували зростання тарифів та організували громадські обговорення. Враховуючи занепокоєння громади підвищенням тарифів на воду та тепло, укропівці долучились до громадських обговорень, щодо коригування тарифів ЛМКП «Львівтеплоенерго» на теплову енергію і послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води для всіх категорій споживачів. Про це інформує Укроп Львівщина.

Досі тариф на тепло для львів’ян з червня 2016 року лишався незмінним і наразі складають 1213,98 грн/Гкал. Однак, після подорожчання львів’яни платитимуть 1267,49 грн./Гкал. Крім цього, заплановане також підвищення тарифів на гаряче водопостачання. На громадське обговорення виносилося коригування цього тарифу у бік збільшення на 6,4 грн., – із 81,64 грн./м3 до 87,23 грн./м3.

«Мені як мешканцю Львова не байдужа ситуація яка склалась навколо підвищення тарифів. Чому тарифи на воду та тепло ростуть, а зарплати для людей ні? Для «галочки» «Львівтеплоенерго» організувало громадські обговорення, які були проведені з численними порушеннями. По-перше, згідно з рішенням міської ради громадські обговорення мають проводитись у зручний час і у зручному для мешканців місці. По-друге, під час цих обговорень не було обрано модератора, секретаря, лічильну комісію. УКРОП звертатиметься до суду з вимогою визнати ці обговорення недійсними», – наголошує укропівець, депутат Львівської міської ради Любомир Босаневич.

Голови ОСББ теж назвали ці обговорення «фарсом» та запевняють, що замість громади таке важливе рішення прийняли фактично працівники «Львівтеплоенерго», які створювали «масовку» на слуханнях.

«Навіть попри те, що понад тисяча львів’ян поставили свої підписи з проханням про перенесення даних громадських слухань на більш зручний для людей час та місце. Однак дату і час все ж залишили незмінним. Це вкотре свідчить про те, що влада уникає розмови з громадою і не хоче шукати компроміс щодо врегулювання доцільності зростання тарифів. Тарифи, які пропонує «Львівтеплоенерго» є необґрунтованими в умовах зубожіння населення. Мешканці просто відмовляться платити за завищеними цінами», – наголошує Тарас Колодій, голова ОСББ «Тичини-15».

Нагадаємо, підвищення тарифів аргументують ростом собівартості виробництва теплової енергії власної ТЕЦ-1 для бюджетних та інших споживачів, та ростом ціни на постачання природного газу для потреб інших споживачів. Після громадських обговорень проект відкоригованих тарифів «Львівтеплоенерго» потребуватиме затвердження Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЄКП) та Виконавчим комітетом Львівської міської ради під головуванням А. Садового.

Залишити відповідь