Роми звинувачують засновницю «ЛОВЦІВ» Роксолану Лісовську у розпалюванні міжнаціональної ворожнечі

0
815

Голова громади ромів на Львівщині «Терніпе» Микола Юрченко написав заяву у поліцію про розпалювання міжнаціональної ворожнечі на засновницю «ЛОВЦІВ» Роксолану Лісовську.

Про це Leopolis.news розповіла сама Роксолана Лісовська.

За її словами завтра, 27 лютого, у неї відбудеться зустріч з слідчим для дачі пояснень.

Ромська община звинувачує у проявах ксенофобії учасників групи «ЛОВЦІ» в Facebook, засновницею якої є Роксолана. Відповідальною за образи та заклики до покарання ромів, які в коментарях залишають підписники групи, Микола Юрченко вважає Лісовську.

Також, заявника збурив допис у групі, де представників ромської общини у Львові називають «ромами-крадіями». Юрченко пояснює, що акцентування на етнічній приналежності не допомагає вирішити проблему, а лише розпалює міжетнічні протиріччя.

«Я проти «ЛОВЦІВ» нічого не маю проти. Вони хорошу справу роблять, щодо зменшення злочинності, але у злочинців немає національності. Підкреслення національної приналежності лише підкріплює негативний стереотип стосовно нації. Наші діти ходять в школу, а на телебаченні в цей час показують – роми – «злочинці». Воно не допомагає в інтеграції, а лише відштовхує», – заявив Микола Юрченко.

Зазначимо, що ініціатива «ЛОВЦІ» створена у Львові на початку 2018 року. Причиною став різкий ріст дрібної злочинності на вулицях міста. Найчастіше люди фіксували крадіжки збоку представників ромської общини. В групі «ЛОВЦІВ» люди розміщували інформацію про пересування груп ромів, які обкрадають людей та організовувались на патрулювання, з метою попередження крадіжок.

Під час зустрічі поліції з громадськістю, голова громади ромів Микола Юрченко наголосив, що злочини скоюють люди, які не живуть у Львові, а приїжджають сюди зі злочинними намірами.

«Ми готові сприяти вирішенню цієї проблеми і будемо піднімати ці питання у громаді. Не можна через кількох осіб створювати негативний імідж усій ромській громаді», – наголосив він.

На початку лютого у поліції пообіцяли врегулювати ситуацію з вуличною злочинністю у Львові. Втім, наразі, конкретних кроків до зменшення крадіжок проведено не було.


Leave a Reply