Реформа децентралізації Зеленського позбавляє районні і обласні ради влади більшості повноважень, – Кушнірук

0
952

Реформа децентралізації, ініційована президентом України Володимиром Зеленським забирає частину повноважень в органів місцевого самоврядування, а також вводить посаду префекта, яка об’єднує в собі дві взаємовиключні функції – наглядову і виконавчу.

Про це в ефірі Прямого заявив політичний та економічний експерт Борис Кушнірук.

“Районні округи і обласні ради втрачають частину своїх повноважень. Вони й зараз майже не мають впливу на органи виконавчої влади, а зараз буде ще менше. Тоді навіщо ці ради потрібні якщо влада буде знаходитись у префектів”, – сказав експерт.

Кушнірук додав, що основна проблема введення посади префекта полягає у тому, що в ній об’єднуються наглядова і виконавча функції.

“Проблема префектів полягає у тому, що вони об’єднують дві різні функції. З одного боку префекти виконують наглядову функцію, а з іншого боку – виконавчу. Зрозуміло, що це неправильно. Мова йшла про те, щоб передати виконавчі повноваження місцевим органам влади, щоб вони формували виконкоми і виконували завдання, покладені на них Конституцією. Якщо на території потрібен префект, який контролює їх, то в цьому випадку він має призначатися особисто президентом. Я вважаю, що глава держави повинен призначати префектів самостійно, без погодження з урядом. А уряд повинен призначати своїх представників у регіонах.”, – зауважив експерт.

Залишити відповідь