ПриватБанк повідомив про можливе відключення сервісів Apple Pay і Google Pay

0
690
ПриватБанк повідомив про можливе відключення сервісів Apple Pay і Google Pay

ПриватБанк може відключити Apple Pay і Google Pay у разі законодавчого обмеження ставки інтерчейндж та еквайрингу.

Про це повідомляє Ain.ua.

Так, за словами заступника голови правління ПриватБанку Развана Мунтеану, у разі законодавчого обмеження вартості еквайрингу, банк буде вимушений відключити послуги Apple Pay і Google Pay для користувачів.

Мунтеану зазначив, що банк буде змушений піти на цей крок, оскільки зросте собівартість транзакцій через затрати емітентів і додаткових комісій сервісам. Також зросте вартість обслуговування карток для клієнтів: у середньому вона складатиме понад 200 грн на місяць.

Крім того, у пресслужбі ПриватБанку повідомили, що у разі ухвалення законопроєктів щодо неринкового механізму регулювання ставки інтерчейндж та еквайрингу, прямі втрати держбюджету становитимуть щонайменше 4 млрд грн на рік.

Зазначено, що за словами Мунтеану, прогнозоване зменшення прибутку банку становитиме до 5,3 млрд грн на рік, що коштуватиме державі, як власнику ПриватБанку, щороку 3,3 млрд грн дивідендів на рік.

Він підкреслив що застосування не ринкового підходу до регулювання комісії призведе до значного падіння кількості та обсягу безготівкових операцій – з 55,2% до 25,6% та, відповідно, зростанню готівкових, що зведе нанівець зусилля держави щодо фіскалізації бізнесу. Прямі втрати бюджету при цьому можуть скласти ще майже 1 млрд грн на рік.

Відтак, зазначив Мунтеану, ПриватБанк та інші провідні банки виступають категорично проти неринкового регулювання одного з найбільш розвинений в Україні банківського та платіжного ринків та пропонують еволюційне та гармонійне регулювання ринку еквайрингу банками та платіжними системами.

Довідково,інтерчейндж – це комісія, яку банк-еквайєр, що обслуговує продавця або торгово-сервісне підприємство, сплачує банку-емітенту, який видав карту покупцю, за кожну транзакцію по оплаті товару або послуги, виконану з допомогою картки.

Еквайринг – можливість для торгового підприємства приймати безготівкову оплату за товари і послуги пластиковими картами. Також в поняття еквайринг входять банківське і технологічне обслуговування – передача та обробка даних клієнта


Leave a Reply