Прикордонники Мостиського загону затримали чоловіка, який намагався перетнути кордон з чужим паспортом

0
1139

Впродовж доби прикордонники Мостиського загону затримали подорожнього, який намагався перетнути кордон з чужим паспортом, попередили дві спроби вивозу дітей за незаконно виданими дозволами від батьків, а також затримали і передали поліцейським чергового хабародавця. Про це пише прес-служба ДПСУ.

Так, учора вранці, в пункті пропуску «Краківець», що на українсько-польському кордоні, пасажирка рейсового автобусу, який слідував до Польщі, спробувала ошукати прикордонників, надавши на контроль паспорт подруги. Пильний інспектор прикордонної служби, який проводив ідентифікацію особи, виявив відмінності у зовнішності пред’явника документу та ініціював додаткову перевірку щодо громадянки. В ході контролю другої лінії підозри правоохоронців підтвердились, відповідно подорожню через кордон не пропустили та склали документи справи про адміністративне правопорушення. За спробу незаконного перетинання державного кордону України рішенням суду було призначено покарання у вигляді штрафу 3400 гривень.

У двох випадках в цьому ж пункті пропуску прикордонники не пропустили за кордон дітей, які слідували з матерями через порушення порядку виїзду. В ході перевірки відомостей вказаних в нотаріально завірених заявах від батьків дітей правоохоронці з’ясували, що обидва чоловіка на момент видачі заяв вже перебували за кордоном і фізично не могли їх підписати. Відповідно, за фактами виявлення можливих ознак злочинів передбачених ч. 4 ст. 358 ККУ, а саме – використання завідомо підроблених документів, прикордонники проінформували працівників Національної поліції.

Зазначимо, що з початку року на ділянці відповідальності Мостиського загону вже 201 випадок не пропуску дітей за кордон через незадовільно оформлені документи. Причинами не пропусків були відсутність дозволів на вивіз дітей від одного з подружжя, спроба підробити або незаконно видати таку заяву з дозволом. Тому Державна прикордонна служба України радить уважно ставитися до підготовки відповідних документів для подорожей з дітьми.

Також, за минулу добу служби на кордоні не обійшлося від чергової спроби підкупу правоохоронців. Під час оформлення подорожніх в пункті пропуску «Краківець» на в’їзд в Україну до прикордонника звернулась з неправомірною пропозицією пасажирка одного з автомобілів іноземної реєстрації. 43-річна мешканка Вінниччини запропонувала інспектору 200 доларів США хабара за пропуск іноземної автівки без внесення в бази даних. Однак прикордонник на таку злочинну оборудку не погодився, а доповів по команді. В подальшому справою щодо пропозиції неправомірної вигоди службовій особі займаються співробітники Національної поліції.

Залишити відповідь