Програшу Порошенка на виборах хоче Путін, – блогер

0
861

Протягом останнього року каденції президент Петро Порошенко може підтягнути свої шанси на переобрання, якщо створить Антикорупційний суд і розпочне переговори щодо миротворчої місії ООН на Донбасі. Так вважає політолог Віталій Кулик.

Він припускає, що в будь-якому разі виборці Порошенка вважатимуть його «меншим злом», ніж найближча за рейтингом суперниця Юлія Тимошенко – і навпаки.

А блогер Карл Волох тим часом наголошує: в програші Порошенка на наступних виборах зацікавлений президент Росії Володимир Путін.

Блогер Карл Волох переконаний – скомпрометувати адміністрацію Петра Порошенка намагаються з-за кордону.«Путін навіть не приховує, що, в принципі, це і є його основний план.

Він же сказав, що поліпшити стосунки з Україною може і хоче, але не з цим президентом. І якщо хтось вважає, що за великою частиною цієї компрометації влади не стоїть Росія – він дуже помиляється.

Тому цілком можливо, що Путіну вдавалося досі успішно компрометувати цю постмайданівську владу і цілком можливо, що вдасться й далі», – побоюється Волох.

Блогер сподівається, що шанси чинного президента на другий термін підвищить створення помісної церкви, а також – більша обізнаність суспільства про успіхи боротьби з корупцією. Він стверджує, що такі успіхи є – мовляв, зараз із бюджету України крадуть разів у десять менше, ніж за Януковича.

«Якщо Порошенкові та його команді, владі взагалі вдасться довести цю цифру і це розуміння до народу – я не дуже в це вірю, пропагандистські можливості влади порівняно з противниками влади незрівнянно менші – але якщо це вдасться, я думаю, ця влада зможе себе врятувати», – міркує він в ефірі Радіо Свобода.

З іншого боку, блогер зауважує певну зміну настроїв в соцмережах.«Політичні активні користувачі мереж, на відміну від того що було раніше, коли всі вважали, що ця влада погана, от ми її поміняємо на якусь гарну владу, прийдуть нові люди і вони вже нам дадуть і супер-реформи, і супер-антикорупцію і так далі – і раптом саме соціологічні дослідження останнього часу, очевидно, спричинилися до того, що багато людей зрозуміли: нічого цього не буде. Може бути або ця влада, або зрештою практично ті самі люди, які вже при владі були і результати мали ще гірші», – розповідає він.

На думку Волоха, декілька представників олігархічного середовища могли б взяти під контроль настрої суспільства, якби скооперувались.​«Якщо завтра умовний Коломойський з умовним Льовочкіним, Фірташем, Пінчуком і Ахметовим – або навіть без Ахметова – домовляться, в принципі, вони будуть визначати, хто буде в парламенті, хто не буде в парламенті, хто буде президентом і так далі. Тому що вони здатні сформувати будь-яку громадську думку. Рейтинги їхніх каналів настільки високі, що всі решта медіа впливу на цю історію не мають».

Джерело

Leave a Reply