Продати, щоб знищити докази: Правники б’ють на сполох через ситуацію довкола двох ТЕЦ на Львівщині

0
1664

Новий Розділ та Новояворівськ ризикують залишитися без опалення

Арештувати Новороздільську та Новояворівську ТЕЦ у Львівській області, передати їх в управління АРМА та дозволити продати – про це попросив прокурор на засіданні Вищого антикорупційного суду. Правники не виключають – підприємства хочуть продати, щоб знищити докази неефективного управління.

Про це йдеться в сюжеті на телеканалі “112 Україна“, пише Кулемет з посиланням на ЗІК.

Журналістка “Стоп корупції” Наталія Дігтяр звернула увагу на таку обставину: “Адвокати наголосили, що ТЕЦ належним чином функціонувала і забезпечувала теплом 30-тисячне місто протягом багатьох років. І тому вельми дивним видається те, що з моменту передачі ТЕЦ в управління АРМА вона стала непридатна для ведення господарської діяльності”.

З огляду на ситуацію з ТЕЦ, Новий Розділ та Новояворівськ ризикують залишитися повністю без опалення якраз у період, коли стартує опалювальний сезон. Адвокат переконаний: АРМА хоче продати ТЕЦ, аби закрити сліди своєї непрофесійної роботи.

“Складається таке враження, що просто-напросто хочуть знищити докази того, що було неефективне управління і фактично псування майна. На даний час у нас немає ні вироку, ні визнаного факту, що хтось вчинив злочин. Це майно просто береться і відчужується невідомо куди”, – заявив адвокат правничої групи “Коларес” Максим Тхорівський.

Прокурор і детектив наполягають на арешті та реалізації не лише ТЕЦ, а й підприємств “Енергія-Новий Розділ” та “Новояворівськ” в цілому, що визнано речовим доказом у сумнівній справі. Адвокати стверджують: жодних підстав для цього немає.

Як ішлося в сюжеті, дивним фактом є те, що міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов повідомляв про рішення суду задовго до його проведення і погрожував звільненням в. о. керівника АРМА, якщо рішення ухвалене не буде, однак він не прокоментував цю ситуацію, посилаючись на щільний графік.

Станом на сьогодні електроцентралі перебувають в управлінні підприємства “Нафтогаз-Тепло”, хоч рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва таке управління визнане незаконним, адже це призначення відбувалося поза конкурсом і фактично протирічило закону про АРМА.

Як повідомляли, 4 вересня Окружний адміністративний суд Києва визнав призначення управителем компанії “Нафтогаз-Тепло” незаконним. Йдеться про управління двома арештованими ТЕЦ на Львівщині.

Нагадаємо, минулого року корумповане керівництво АРМА та колишнього голову агентства Антона Янчука відсторонили від виконання обов’язків через зрив опалювального сезону у Новояворівську та Новому Роздолі. Тоді ж колишній прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що уряд ініціюватиме передачу Новояворівської ТЕЦ в управління компанії групи НАК “Нафтогаз”. Саме цю передачу в управління суд і визнав незаконною.

Залишити відповідь