Правила безпечної поведінки на водоймах під час святкування Водохреща

0
1097

Правила безпечної поведінки на водоймах під час святкування Водохреща

1) Якщо ви вирішили пірнути в ополонку, то купайтесь в спеціально призначених для цього місцях, а також у присутності медичної та рятувальної служби.
2) Не заходьте у воду в стані алкогольного сп’яніння.
3) Утримайтеся від купання, якщо у вас хворі легені та серцево-судинна система.
4) Перебування в крижаній воді у незагартованих людей може призвести до загального переохолодження організму. При його перших ознаках – ознобі, тремтінні, синюшності шкіряних покривів, губ, болі у пальцях рук і ніг – людині негайно необхідно надати допомогу. При легкому ступені переохолодження постраждалого достатньо тепло одягти, напоїти гарячим чаєм та змусити виконувати інтенсивні фізичні вправи. У разі середнього і важкого переохолодження – розтерти вовняною тканиною, зробити масаж усього тіла. Потім тепло одягти, укласти в ліжко. Зігрівання повинно бути поступовим, щоб не було різкого перепаду температур.
5) Під час Хрещенських купань не залишайте без нагляду дітей.
Не варто різко пірнати або стрибати у воду. А робити це потрібно повільно та обережно, не занурюючись з головою. Перебувати у воді дозволяється лише кілька секунд.
6) Щоб не впасти та не отримати травми чи забої, необхідно одягати взуття на неслизькій та рельєфній підошві.
7) Візьміть із собою теплий одяг чи ковдру, щоб мати змогу після купання обтертися насухо й переодягтись, а значить уникнути переохолодження організму.

Нехай свято Водохреща буде для всіх веселим та безпечним!

Залишити відповідь