Працівників Новороздільської ТЕЦ змушують написати масові заяви на звільнення

0
508

Сьогодні, 30 вересня, із міським головою Нового Роздолу Андрієм Мелешком зустрілись представники трудового колективу Новороздільської теплоцентралі, щоб повідомити про аварійну ситуацію, яка буде спричинена невчасним запуском ТЕЦ через управлінські дії ПП «Гарант Енерго М». Про це пише Розділля ТБ.

«Ми сім’ями працюємо на ТЕЦ. І з травня місяця нам не виплачують заробітну платню. У нас є діти. Як ми маємо жити? Коштів на забезпечення елементарних потреб у наших родин немає, оскільки роботодавець не виплачує заробітної платні!», – справедливо скаржаться працівники. Редакція не називає прізвища, щоб уникнути тиску на працівників ТЕЦ з боку керівництва ПП «Гарант Енерго М».

Крім того, працівники заявили, що позиція трудового колективу теплоцентралі є одностайною: за «дякую» вони не готові працювати. Щодо підготовки Новороздільської ТЕЦ до початку роботи у штатному режимі керівництво ПП «Гарант Енерго М» не вживає належних та відповідних заходів, що унеможливлює вчасну подачу тепла для Нового Роздолу, якщо взагалі не ставить під загрозу обігрів міста взимку.

«Щодо необхідних технічних робіт, які слід провести то це має бути: наповнити мережі міста водою і поставити їх під тиск. Виявити пориви. Спустити воду в мережах. Ліквідувати пориви чи замінити труби за необхідності. Знову подати воду у мережі і переконатись чи все ліквідовано. Лише після цього приступити до підготовки ТЕЦ до запуску. Така процедура у часі, за умови роботи в аварійному режимі упродовж 24 годин на добу, триватиме орієнтовно місяць», – про це заявили працівники на зустрічі з адміністрацією міської ради.

Заступник міського голови Мирослав Лепкий, підкреслив, що крім цієї важливої складової є ще компонента перевірки самого обладнання ТЕЦ, зокрема котлів, на предмет можливості їх використання в опалювальний період.

«Обладнання, яке використовується у процесі виробітку тепла повинно пройти відповідне опробування. Інакше, у разі позаштатної ситуації, той хто дав дозвіл на початок експлуатації котла, нестиме пряму кримінальну відповідальність», – наголосив посадовець.

Нагадаємо, що опробування котлів здійснює відповідна сертифікована компанія, дана процедура, за оцінками операторів ринку, коштує в середньому кількасот тисяч гривень.

З огляду на таку критичну ситуацію, спричиненою управлінськими діями ПП «Гарант Енерго М», працівники заявили про масове звільнення та поінформували міську раду про готовність написати заяви, якщо у найближчі дні їм не буде погашена вся заборгованість.

Нагадаємо, що Нацагенція АРМА вважає ПП «Гарант Енерго М» високоефективним управителем, а тому віддала, вже другий рік поспіль, управління ТЕЦ компанії, яка не виплачує заробітну платню своїм працівникам та не готує ані тепломережі, ані ТЕЦ у відповідності до регламенту та  заходів підготовки міста до початку опалювального сезону. АРМА відмовила міській раді Нового Роздолу передати ТЕЦ в управління місту.

Також нагадаємо, що Львівська ОДА звітує про готовність Львівщини до початку опалювального сезону на 90%. Щодо Новороздільської ТЕЦ, то ЛОДА запевняє, що готовність на рівні 60-70%.  Водночас комісія при міській раді Нового Роздолу з перевірки підготовки до початку опалювального сезону на 2019-2020 р.р. одностайна у висновках: управитель ПП «Гарант Енерго М», на якого покладена відповідальність готувати теплоцентраль та мережі міста до подачі тепла та гарячого водопостачання, не справляється зі своїми обов’язками.

На середу, 2 жовтня, як інформує міський голова Нового Роздолу Андрій Мелешко, скликається комісія з надзвичайних ситуацій, що діє при міській раді.

Через 15 днів офіційно стартує початок нового опалювального сезону.


Leave a Reply