Порошенко каже, не має бізнесу в Росії: Липецька фабрика – закрита

0
770
На кондитерську фабрику корпорації “Roshen” в Липецьку було накладено арешт російською владою з тим, щоб власник не міг її продати, або передати. Тому корпорація прийняла рішення про закриття підприємства в Росії, працівників фабрики звільнено.

Про це сказав Президент України Петро Порошенко, на відкритті X-го Міжнародного економічного форуму в Харкові, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Окрема історія – Липецька кондитерська фабрика. За наказом Путіна, як актив вона з перших днів російської агресії була заарештована. Для чого? А щоб її неможливо було ані продати, ні передати. Це технологія. Він навмисно блокував її продаж, аби дати українській опозиції підстави звинувачувати мене в наявності Липецької фабрики. Опозиція все зрозуміла, але пас від Кремля прийняла. Тому менеджмент “Roshen” ухвалив соломонове рішення. Просто взяв і закрив це підприємство. Хто бажає, може поїхати до Липецька і перевірити – замки на воротах, звільнені тисячі людей і зупинка виробництва, яка коштує 700 млн доларів. … У мене був бізнес в Росії до війни, але війна все змінила. Тепер я хочу, щоб всі почули: у Порошенка бізнесу в Росії немає і бути не може», – сказав Порошенко.

Він нагадав, що корпорацію Roshen було передано в довірчу власність Ротшильду (міжнародна династія підприємців, фінансово-промислова група – ред.) ще у 2016 році. Зараз корпорація перераховує на підтримку української армії сотні мільйонів гривень в рік.

Окрім цього, за словами Президента, буде продано ПрАТ Завод «Кузня на Рибальському», про що днями домовилася компанія, яка управляє активами Порошенка.

«Оскільки це підприємство об’єктивно не може не грати ролі в зміцненні обороноздатності держави, ви бачите і «Гюрзу», і «Кентавр», і багато іншого… Хочу повною мірою уникнути конфлікту інтересів, і тому хай у нього буде інший власник. Але у зв’язку з впливом на обороноздатність, власник має бути вітчизняний», – наголосив Глава держави.

Порошенко підкреслив, що не має наміру виправдовуватися, але, навпаки, звинувачує своїх опонентів в Україні в маніпуляціях.

«Я хочу наголосити, що я не виправдовуюся, а, навпаки, я напряму звинувачую своїх політичних опонентів в Україні – у відвертій брехні, чорному піарі, підіграванні російській пропаганді, дуже добре скоординованій, відвертій жадобі за будь-яку ціну прийти до української влади”, – сказав він.

Президент зауважив, що ніколи не робив секрету з того, що прийшов в політику з бізнесу. Окрім цього, він також нагадав, що після анексії Криму Росія конфіскувала у нього севастопольський морський завод.

«Де-факто його у мене немає, але окупантам дарувати його ніхто не збирається. І я щоразу маніфестую це, вносячи його в свою декларацію, яку відповідно до закону заповнюю щорічно», – наголосив Порошенко.


Leave a Reply