Порошенко: державний компас впевнено показує на Захід

0
764
Президент України Петро Порошенко
Президент України Петро Порошенко

Президент Петро Порошенко до початку осінньої сесії Верховної Ради зареєструє законопроект щодо закріплення в Конституції прагнення України до Євросоюзу та НАТО.

Про це він заявив у виступі з нагоди Дня незалежності, пише УП.

“Наполягатиму на закріпленні в Конституції нашого прагнення приєднатися до ЄС і вступити в НАТО. Юристи знайшли формулу, як це зробити оптимально і швидко. До відкриття осінньої сесії, яке заплановано на 4 вересня, буде зареєстрований відповідний мій законопроект“, – сказав Порошенко.

“І буде працювати вдень і вночі, і робитиме все, щоб його ухвалили”, – додав він.

Президент наголосив, що зараз “державний компас впевнено показує на Захід“.

“Його стрілка жодного разу не здригнулася. Запевняю, і не здригнеться, поки ця стрілка в моїх руках”, – пообіцяв він.

“Ми розриваємо всі пута, які пов’язують нас з російською імперією, з Радянським Союзом. Зробити незалежність незворотною, Україну – великою та сильною, без жодної перспективи повернення в зону російського впливу – це головне завдання нашого покоління”, – наголосив Порошенко.

Він також висловив переконання, що Україна має насамперед спиратися на власні сили:

“Зовнішня допомога для нас – це ще надзвичайно важливо, але насамперед ми маємо допомогти самі собі”.

Водночас Порошенко наголосив, що Україна також потрібна Європі.

“Бо без нас Євросоюз не стане завершеним і довершеним проектом. Адже цивілізаційна межа сучасної Європи проходить вздовж північно-східного кордону України. На континенті всі, хто не засліплений російськими грошима, розуміють, що без незалежної європейської України миру і безпеки в Європі було б точно менше, а не більше”, – сказав президент.

На його переконання, без відновлення територіальної цілісності, суверенітету нашої держави всі кордони в Центральній і Східній Європі будуть непевні.

“І війна Росії проти України – це частина плану Кремля розвалити Євросоюз і НАТО”, – вважає він.

“Отож до ЄС і до НАТО ми прямуємо не з порожніми руками. У нас сьогодні одна з найкращих армій континенту… Вона істотно посилить східний фланг НАТО. Навзаєм ми розраховуємо на гарантії колективної безпеки, які надає Альянс”, – додав Порошенко.

Президент також згадав, що “свого часу відкинув пропозиції оголосити воєнний стан, який би суттєво обмежив політичні права і свободи українців”.

“Ми нічого не прагнемо більше, ніж миру. І ніхто не прагне миру більше, ніж ми, українці. Справжній мир обов’язково настане на українській землі”, – переконаний він.

Перед виступом президента міністр оборони Степан Полторак прийняв військовий парад, звертаючись до військовослужбовців новим військовим привітанням “Слава Україні”, на що вони відповідали “Героям слава!”.

Після виступу Порошенко оголосив хвилину мовчання в пам’ять про воїнів, які загинули від російської агресії. Після цього розпочався парад військової техніки.

Leave a Reply