Понад 140 селянських господарств на Львівщині можуть набути офіційного статусу

0
748

Президент України Петро Порошенко підписав закон про стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств. Закон створює перспективи для розвитку мікробізнесу в аграрному секторі та дає можливість отримати офіційний статус фермерам, які працюють на своїй землі.

Відтак як інформують у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА в області є значний потенціал до створення сімейних фермерських господарств. Зокрема понад 140 особистих селянських господарств, які займаються молочним скотарством, потенційно можуть набути офіційного статусу.

Зазначимо, що згідно із Законом сімейні фермерські господарства віднесено до платників єдиного податку четвертої групи фізичних осіб – підприємців, які організували фермерське господарство, за умови виконання сукупності таких вимог: займаються виключно виробництвом сільськогосподарської продукції, її переробкою та постачанням; здійснюють господарську діяльність (крім постачання) за місцем податкової адреси; не використовують працю найманих осіб; членами фермерського господарства такої фізичної особи є лише члени сім’ї цієї особи у визначенні частини другої статті 3 Сімейного кодексу України; площа сільськогосподарських угідь, та/або земель водного фонду у власності та/або користуванні членів фермерського господарства становить не менше 2 гектарів але не більше 20 гектарів.

Крім цього, законом також передбачено пільговий порядок сплати єдиного соціального внеску для всіх членів фермерського господарства, зокрема, його керівника (доплата ЄСВ за рахунок державного бюджету впродовж 10 років).

Особливістю створення сімейного фермерського господарства без статусу юридичної особи є договір/декларація про створення такого господарства, що укладається фізичною особою спільно з членами її сім’ї в письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню за місцем розташування майна та земельних ділянок фермерського господарств.

Leave a Reply