Померла депутатка першого скликання Львівської міськради Марія Гель

0
1317

У 1991-му Марію Гель обрали депутатом Львівської міської ради першого демократичного скликання

У Львові на 84-му році життя померла вдова видатного громадського діяча, багатолітнього політв’язня конц­таборів Марія Гель.

Про це Тvoemisto.tv повідомили її родичі, пише “Кулемет”.

У понеділок, 7 грудня, о 16:00 год відбудеться парастас у каплиці на Пекарській. У вівторок з 10:00 почнеться прощання в храмі Пресвятої Тройці по вул. Тершаківців. Похоронне богослуження розпочнеться о 12:00 год. Поховають померлу на Личаківському кладовищі, в родинному гробівці, поруч з чоловіком Іваном Гелем.

Марія Гель народилася у селі Дрогоїв Перемишльського повіту (тепер Польща). Її родину примусово виселили під час операції «Вісла». Оселилася родина в селі Верхня Білка біля Львова, була під постійним пресом НКВС. На початку 60-х Марія познайомилася зі своїм майбутнім чоловіком Іваном Гелем, активним діячем руху шістдесятників.

Після закінчення ув’язнення чоловіка Марія поїхала до нього на заслання. Після двох десятиліть тюрем і заслань родина повернулася до Львова. У 1991-му Марію Гель обрали депутатом Львівської міської ради. Вона весь час залишалася активною громадянкою.

Leave a Reply