Поляки їдуть у Гуту Пеняцьку вшановувати жертв УПА

0
1284

25 лютого представники президента Польщі та уряду поїдуть на відзначення 74 роковин трагедії села Гута Пеняцька Бродівського району Львівської області. На місці колишнього села встановлено український та польський пам’ятник жертвам окупаційних режимів.

Про це повідомляє Польське радіо.

На запрошення римо-католицької парафії в Бродах, в Україну поїдуть віце-міністр закордонних справ Ян Дзєдзічак, голова канцелярії президента РП Адам Квятковський та віце-голова Інституту національної пам’яті Кшиштоф Шваґжик.

У повідомленні Польського радіо йдеться, що поляки їдуть вшановувати «вбивства польського населення в Гуті Пеняцькій членами 14-ї дивізії СС «Галичина» та представниками УПА». Хоча, українські історики не раз доводили, що українські військові формування не знищували цього села.

Члени делегації заявили, що візит не має політичного підґрунтя.

«Ми їдемо туди на релігійні заходи», – сказав один з міністрів. Як він додав, нинішня криза в польсько-українських взаєминах не може бути приводом того, що польська влада відмовиться від вшанування пам’яті убитих в Україні поляків.

Вголос нагадує, що депутат ЛОР Остап Козак зазначив, що поляки встановили свій пам’ятник в Гуті Пеняцькій незаконно.

У лютому 2017 р. цей пам’ятник було підірвано, а згодом відновлено коштами української громади.

Одиночний пікет під час жалобних урочистостей в Гуті Пеняцькій у 2017 р., проти руйнування українських могил у Польщі, влаштував львівський історик, «свободівець» Михайло Галущак, після чого був заарештований поліцією.

Володимир В’ятрович зазначив, що у Польщі вандали за три роки осквернили 15 українських місць пам’яті.

Залишити відповідь