Польський журналіст і репортер Вітольд Шабловський у Львові розкаже, як нагодувати диктатора

0
799

30 серпня, 19.00 «Видавництво Старого Лева» запрошує львів’ян та гостей міста на розмову з польським письменником та репортажистом Вітольдом Шабловським про його найсвіжішу новинку «Як нагодувати диктатора. Саддам Хуссейн, Іді Амін, Енвер Ходжа, Фідель Кастро і Пол Пот: історії, розказані кухарями» та не лише про неї.

Про це пише Кулемет з посиланням на Видавництво Старого Лева.

Про репортажистику, кулінарію, дикторів минулого та сьогодення, роботу з історіями та їх закулісся, а ще про Ірак та Кубу, Польщу та Україну говоритимемо з Вітольдом Шаблоським та модератором, перекладачем та публіцистом Андрієм Бондарем.

Зустріч відбудеться у Львівській копальні кави (Площа Ринок, 10). Вхід вільний за умов попередньої реєстрації.

«Як нагодувати диктатора» — це історія життя п’ятьох найкривавіших диктаторів ХХ століття — Саддама Хусейна, Іді Аміна, Енвера Ходжі, Фіделя Кастро та Пола Пота — через спогади їхніх кухарів. Журналістська мандрівка відомого польського репортера Вітольда Шабловського чотирма континентами та п’ятьма країнами (Угандою, Кубою, Іраком, Албанією та Камбоджею) відкриває завісу перед життям тиранів, яке було приховане від загалу.

Що їв Пол Пот, поки кілька мільйонів камбоджійців помирали від голоду? Чи правда, що Іді Амін куштував людську плоть? І чому Фідель Кастро був одержимий коровою Убре Бланка, яка стала символом кубинської Революції? Це не кулінарна книжка, хоча деякі рецепти ви тут знайдете. Це спогади з перших уст про життя, сповнене страху, любові й ненависті під тиранією.

Вітольд Шабловський — польський журналіст і репортер. За свої репортажі отримав кілька важливих нагород.  У 2008 році отримав нагороду Amnesty International за статтю «Це з любові, сестро», що розповідає про драматичні події з життя жінок у Туреччині – жертв «вбивств честі». У 2011 році – лауреат Нагороди імені Беати Павляк і номінований на Літературну нагороду «Nike» за книжку «Вбивця із міста абрикосів» та «Репортажі з Туреччини», які написав після бесіди із терористом Мехметом Алі Агджоєм та його родиною. Разом із своєю дружиною Ізабеллою Мейз написав книжку «Наша нова ПНР». У 2014 році видав книжку «Танечні медведі». У 2016 році опублікував цикл розмов з очевидцями Волинської трагедії «Кулемети й вишні. Історії про добрих людей з Волині».

Leave a Reply