Польські радикали влаштували фаєр-шоу на цвинтарі у Львові

0
1057

Ультрас футбольного клубу “Шльонск” (Вроцлав), які називають себе “Асоцією Великої Сілезії”, влаштували на Личаківському цвинтарі у Львові “фаєр-шоу”, розгорнувши банери на честь “Львівських орлят” – молодих польських добровольців, які воювали з українцями за Львів у листопаді 1918 року. Про це пише Новинарія.

Як повідомили вроцлавські радикали на фанатському сайті Wielki Śląsk 9 листопада, сама подія відбулася 4 листопада.

Як зазначається в повідомленні про подорож ультрас “Шльонска” на “терени Східних Кресів Польщі” (тобто колишніх східних околиць Польщі, які нині входять до складу України, а також Білорусі та Литви), головною метою поїздки було привезти подарунки польським школам на Львівщині.

Фанати наголошують, що дату поїздки обрали невипадково – адже “2018 рік – особливий не лише з огляду на 100-річчя відновлення незалежності Польщі, а й з огляду на 100-річчя героїчної оборони Львова”.

Сьогоднішня влада [Польщі] заради інтересів бандерівської України забула про найбільших польських героїв. Ми, як поляки, вроцлавці й фанати Шльонска не могли пройти повз цю річницю”, – наголосили вроцлавські радикали.

Відвідавши Мостиську польську школу №3 та львівську школу №10, польські ультрас вирушили на Личаківський цвинтар, де й влаштували фаєр-шоу, розгорнувши банери з написом:

“ORLĘTA LWOWSKIE, 100 LAT TO HASŁO POLSKĄ ODWAGĘ ROZSŁAWIA, ŚLĄSK SKŁADA HOŁD DLA LWOWA, DUCHOWEGO MIASTA WROCŁAWIA”
(“Львівські орлята – ця назва 100 років сповнює Польщу відвагою; Сілезія висловлює шану Львову, духовному побратимові Вроцлава”).

Відповідне фото прокоментував у “Фейсбуці” голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

“Це Львів, а не Польща. Це цвинтар, а не стадіон. Польські радикали продовжують використовувати мертвих у непотрібних війнах з сусідами“, – написав він.

Leave a Reply