План дій щодо членства – це не лише добровільні зобов’язання України, це зобов’язання й Альянсу, – Порошенко

0
439

План дій щодо членства України в НАТО передбачає не лише добровільні зобов’язання щодо реформ, які бере на себе Україна. Цей документ також передбачає і зобов’язання Альянсу перед Україною за результатами виконання вимог ПДЧ.

Про це заявив п’ятий президент України, лідер політичної партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко під час виступу на Львівському безпековому форумі-2019 в рамках сесії: «Мілітаризація Криму: виклики для регіону та НАТО».

«ПДЧ – це не лише добровільні зобо’язання України, яка декларує свої зобов’язання стати членом Альянсу. ПДЧ щодо членства в НАТО – це зобов’язання Альянсу після того, як Україною будуть виконані всі умови – прийняти нас в члени», – заявив Петро Порошенко.

Він додав, що ситуація дуже подібна до виконання Україною плану дій щодо візового режиму.

«Ми саме так і діяли. Напишіть нам все, що ми маємо зробити, але в кінці гарантуйте, що ви надасте українцям право без віз подорожувати країнами Європи», – сказав Петро Порошенко.

«Саме так було з Угодою про асоціацію. І навіть референдум в Нідерландах, участь в якому дуже ретельно взяла Російська Федерація, не зупинив ратифікацію Угоди про асоціацію з Європейським Союзом», – додав політик.

«Саме так ми маємо діяти в питаннях ПДЧ щодо членства в НАТО», – підкреслив Петро Порошенко.


Leave a Reply