Підлеглий Садового обіцяє, що містобудівна рада працюватиме згідно з законодавством

0
1588

Вчора, 28 березня, відбулось чергове «таємне» засіданні архітектурно-містобудівної ради, на якому розглядають проекти рішень виконкому у сфері містобудування. Та, на жаль, робить це консультативно-дорадчий орган, який діє на громадських засадах та складається переважно з приватних архітекторів, без відома громадськості. Ба-більше з грудня 2017 року не було оприлюднено жодної інформації щодо засідань цього органу та протоколів з прийнятими ним рішеннями. Про це пише ГО “Розвиток громади”.

На черговому «таємному» зібранні архітектурно-містобудівної ради, що відбулось вчора 28 березня, окрім іншого, розглядали Детальний план території обмежений вул. Січинського та вул. Зеленої. Нагадаємо, що цей ДПТ суперечить Генплану Львова та плану зонування території, оскільки щільність забудови проектується 48%, при допустимих 31%. Також у ньому відсутній комплексний підхід для розвитку району, оскільки будівництво багатоквартирних житлових будинків не передбачає розбудови соціальної інфраструктури. Втім головний парадокс полягає у тому, що головний архітектор цього ДПТ Юрій Столяров, входить до складу цієї архітектурно-містобудівної ради, тобто він оцінює свій ж проект. А це, у свою чергу, породжує конфлікт інтересів, про який НЕ знає громадськість, оскільки рада не інформує про свої засідання та не оприлюднює ні порядку денного, ні результатів засідань!

Відтак представники ГО «Розвиток Громади», які випадково дізнались про чергове зібрання, вимагали у голови архітектурно-містобудівної ради Юліана Чаплінського та усього складу ради постійно інформувати, через сайт ЛМР, про усі засідання та рішення цього експертного консультативно-дорадчого органу. Оскільки, відповідно до законодавства, жоден елемент містобудівної документації не може бути прихований від громадськості, небайдужі львів’яни мають право знати завчасно про таке засідання, ознайомитись із порядком денним та прийти на нього, аби дізнатись які фахові пропозиції надає містобудівна рада Департаменту містобудування ЛМР. На цю пропозицію активістів ГО «Розвиток Громади» головний архітектор Львова і голова архітектурно-містобудівної ради Юліан Чаплінський авторитетно заявив, що відтепер, у межах чинного законодавства, відбуватиметься інформування громадськості про засідання ради та оприлюднюватимуться протоколи засідань.

За дивним збігом обставин, в той самий час у Львівській міській раді відбувалось засідання депутатської комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища на якій також розглядалось питання щодо відкритості роботи архітектурно-містобудівної ради.

Ми продовжимо висвітлювати і контролювати усі процеси містобудування у Львові, в тому числі Детальні плани території та містобудівні обґрунтування, що виносяться на громадські обговорення та засідання архітектурно-містобудівної ради.

 

 

Залишити відповідь