Петро Порошенко та Юрій Луценко фінансово доклались до будівництва пам’ятника героям ЗУНР та УГА

0
2019
У день 100-ї річниці Листопадового чину у Львові відкрили пам’ятник героям ЗУНР та УГА
У день 100-ї річниці Листопадового чину у Львові відкрили пам’ятник героям ЗУНР та УГА

Президент України Петро Порошенко та генеральний прокурор України Юрій Луценко як фізичні особи фінансово долучитись до спорудження пам’ятника ЗУНР у Львові.

Про це під час виступу на урочистостях повідомив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Очільник області подякував авторським колективам та усім, хто долучився до спорудження цього пам’ятника.

Окремо голова Львівської ОДА подякував голові Львівської обласної ради Олександру Ганущину та усьому депутатському корпусу Львівської обласної ради, які “без тіні сумніву виділили кошти на будівництво пам’ятника”.

“Також я б хотів подякував громадянам України Петру Порошенку та Юрію Луценку, які як фізичні особи доклались до спорудження цього пам’ятника”, – повідомив голова ОДА.

Нагадаємо, сьогодні, 1 листопада, урочисто відкрили та освятили пам’ятник, створений до 100-річчя Західноукраїнської  Республіки.

Пам’ятний знак заввишки понад 8 метрів та площу навколо нього облаштували на розі вул. Огієнка та Листопадового Чину.

«Ми сьогодні повинні бути вдячні тим, хто віддав своє життя 100 років тому за Українську державу. Західноукраїнська Народна Республіка – це символ того, що ми непереможні, ми віддані державній справі, українським цінностям», – наголосив Перший віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів.

«Цей пам’ятник символізує мужність Української нації, символізує зерно, що було кинуто 100 років тому і проросло цим державним символом», – зазначив Генпрокурор України Юрій Луценко.

Урочисте відкриття розпочалося зачитуванням Відозви Української Національної Ради до мешканців Галичини, про проголошення Західноукраїнської Народної Республіки та театралізованою присягою Січових Стрільців.

«Усі, хто зібрався сьогодні тут, подумки порівнює цей день із 1 листопада 1918 року. Ми повинні розуміти, що не відчуваючи, не бачачи щодня нашої історії, не шануючи героїв, які поклали голову за нашу державу, ми не матимемо майбутнього. Зараз за тисячу кілометрів від Львова український воїн береже нашу державу, українська армія боронить нашу землю. Сьогодні ми маємо чим гордитися – Західноукраїнською Народною Республікою, Українською Галицькою Армією, Збройними Силами України», – наголосив голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

Усі присутні під супровід оркестру Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного спільно виконали Державний Гімн України.

Опісля усіх героїв, які поклали голови у боротьбі за незалежність України, вшанували хвилиною мовчання.

Залишити відповідь