Перевізники Львівщини зізнались, що довіряють кермо маршруток водіям із низькою кваліфікацією

0
2131

Представники всіх галузей  виробництва плекали (і, напевно, ще плекають) надію, що новообрана Верховна Рада України не вдаватиметься до старих методів здобування дешевих політичних дивідендів шляхом популістських заяв та рішень. Але не довго довелось чекати представникам пасажирського автомобільного транспорту загального користування на отримання першого (думаю, не останнього) ляпасу.

Про це йдеться у заяві Асоціації перевізників Львівської області.

Всім без винятку, починаючи з чиновника найнижчого рівня і закінчуючи верхніми шарами влади, добре відомий критичний стан з працездатним трудовим ресурсом, що у великій мірі викликано  відтоком заробітчан за межі України. Не є винятком і основна професія галузі автомобільного транспорту – а саме фах водія. Тільки у Львівській області в галузі пасажирських перевезень дефіцит шоферів перейшов рубіж – цифру 1000. Середній вік водіїв пасажирського транспорту вже оминув 54 роки. Зусиллями чиновників престиж професії водія зведений до рівня, вибачте, «плінтуса». Повна відсутність підготовки водіїв категорії «Д» приводить до того , що кермо автобусів доводиться довіряти водіям низької кваліфікації, які невідомими методами здобули вказану вище категорію. А це перш за все – безпека перевезення пасажирів, за чим іноді, на жаль, стоїть життя, це культура обслуговування, це рівень соціального спокою чи напруги.

Напевно, врахувавши все вищесказане, депутати Верховної Ради України вирішили по-своєму сподобатися виборцям, оголосивши «боротьбу» за високий рівень культури обслуговування пасажирів шляхом прийняття змін до чинного законодавства в частині збільшення штрафів на водіїв автобусів, які безпідставно відмовляють пільговим категоріям громадян у безкоштовному проїзді аж до 50-ти неоподаткованих мінімумів.

Хочеться запитати у панів депутатів:

  1. А що є підставою для відмови у безкоштовному проїзді пільговим категоріям? Щоб говорити про безпідставність, треба сказати про підстави, які таке право надають.
  2. «Відмова у безкоштовному проїзді пільговим категоріям громадян» – а за чий рахунок, шановне депутатське панство?

Перелік питань можна продовжити, але навіщо?

Тепер стоятимуть черги з охочих працевлаштуватись водієм автобуса на автотранспортні підприємства. Адже мало хто отримав таку високу довіру від вищого законодавчого органу України: за власний кошт возити пільгові категорії громадян. Та ще й бюджет держави поповнюватимуть ті, хто таку честь не виправдає.

Шановні учасники ринку пасажирських перевезень! Геноцид галузі продовжується. Правильні висновки належить зробити Вам і нікому іншому.

Голова Львівського обласного відділення ГО «ВААП»,

голова правління Львівської обласної організації роботодавців автомобільного транспорту «Укравтотранс – Львів» Іван Велійка.

Залишити відповідь