Переселенець поскаржився Кабміну на прохання розмовляти українською в Трускавці

0
335

Переселенець з Києва поскаржився на гарячу лінію уряду через оголошення на вхідних дверях торгового центру у Трускавці, де ВПО просять розмовляти українською мовою

Про це повідомили у Трускавецькій міській раді, пише Кулемет.

Так, чоловік сфотографував оголошення, яке розміщене на вхідних дверях торгового центру “Славутич” на вул. Стебницькій, де написано: “Шановні переселенці! Ми – Україна. Ми розмовляємо виключно українською. Не знаєте – вчіть, говоріть українською, хай ламаною, але спілкуйтеся нею!”.

У міськраді зазначили, що киянин визначив такі листівки як “розповсюдження наказного оголошення на Львівщині для переселенців”. Представники мерії пояснили переселенцю, що Закон України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” визначає українську мову як єдину державну мову в Україні та “покладає на державу обов’язок забезпечувати всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України”.

“Хоча Трускавецька міська рада не приймала нормативно-правового акту щодо затвердження тексту оголошення, розміщеного на будівлях на вул. Стебницькій, але ініціативи підприємців щодо популяризації української мови серед ВПО вітаються”, – йдеться у повідомленні.

Leave a Reply