Органи місцевого самоврядування відповідають за створення умов для навчально-виховного процесу, – Гриневич

0
1151

Органи місцевого самоврядування відповідають за створення умов для навчально-виховного процесу. Це повністю їхні повноваження і їхня відповідальність. Про це повідомила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, пише УП.

“Адже в результаті фінансової децентралізації вони отримали і отримують в свою дохідну частину податки, які тепер не потрапляють до держбюджету. Слід враховувати, у нашій країні громади мають дуже різну дохідну частину. Великі міста з розвиненою інфраструктурою, бізнесом, мешканцями, які платять податки, мають більше доходів, ніж гірська ОТГ, наприклад. Це виклик для наступного бюджету – компенсаторні механізми. Вони мають цю спроможність дохідності враховувати: щоб ті, хто має меншу дохідність, могли більше отримати із держбюджету. А ті, хто має більше прибутків – менше з держбюджету. Для цього потрібна корекція формули освітньої субвенції”, – повідомила Гриневич.

Міністр також наголосила, що учитель, який зустріне дітей 1 вересня, має новий стандарт освіти, нові програми, методики.

“Усі педагоги пройшли підвищення кваліфікації і від них тепер залежить, як вони застосують здобуті знання . Суть не в тому, щоб з третього вересня шестирічок посадити за книжку чи почати з ними працювати з особливим навчальним матеріалом. Їх потрібно ознайомити зі школою, разом виробити правила класу, пропрацювати з дітьми алгоритми, потрібні для повсякденного життя у школі: як учні збираються ранком, як розміщують одяг, виходять у вбиральню та збираються до їдальні тощо. На це передбачено увесь перший місяць навчання”, – наголосила Гриневич.

Залишити відповідь