Організатори дитячого театрального фестивалю у Білорусі зняли з участі колектив з «ДНР» після звернення львів’ян

0
1080

Дитячий театральний державний колектив «Чарівна скринька» відмовився від виступу на фестивалі у Білорусі через наявність у переліку кандидатів колективу з «ДНР». Про це пише Львівський портал

Про цю ситуацію повідомила мама однієї із учасниць «Чарівної скриньки» Наталія Хома. За її словами, на останній тиждень березня діти готувалися до поїздки на дитячий театральний фестиваль у Білорусь.

«Була підготовлена конкурсна вистава у жанрі театру тіні за мотивами «Тополі» Т. Шевченка, але інтерпретована на тему нинішньої війни на Сході України. Вистава гостра, виражає біль, скорботу…», – повідомила Наталія Хома.

Коли оргкомітет оприлюднив перелік учасників фестивалю, то серед них був колектив з «ДНР». Батьки скерували організаторам протестний лист про неприпустимість участі колективу з невизнаної держави терористичного типу в міжнародному фестивалі. Також львівський колектив відмовився брати участь у цьому фестивалі.
Наталія Хома також повідомила, що для дітей знайшли новий фестиваль неподалік естонського Талліна.

«Керівник театру-студії зуміла швидко знайти альтернативний фестиваль практично у той же календарний період. Він буде проходити поблизу неблизького Таллінна, місті-сателіті естонської столиці Маарду. Естонська сторона вже готова прийняти наших дітей, візьме на себе значну частину побутових питань», – зазначила вона.

Водночас після обурливого листа від львів’ян організатори фестивалю у Білорусі повідомили, що зняли колектив із «ДНР» з виступу на фестивалі. Втім «Чарівна скринька» налаштована їхати вже у Естонію – батьки талановитих дітей активно збирають кошти.

Залишити відповідь