Обшуки у Володимира Омеляна свідчать про посилення політичних репресій

0
327

Обшуки у Володимира Омеляна, міністра інфраструктури України у 2016-2019 рр., свідчать про посилення політичних репресій

Таку думку висловили сьогодні політичні діячі та експерти, коментуючи обшук, який в п’ятницю о 6.30 ранку вчинило Державне бюро розслідувань в будинку, що орендує Володимир Омелян зі своєю родиною, пише Четверта студія з посиланням на прес-службу Володимира Омеляна.

За словами представників ДБР обшук відбувся у справі, яка стосується колишніх власників будинку.

Ярослав Юрчишин, народний депутат України, партія «Голос»: «ДБР ввірвалися о 6.30 до будинку де мешкає родина Volodymyr Omelyan з дітьми. Через якісь претензії до попереднього власника будинку… Колись такі підходи використовували КГБ щоб залякувати. Ранок чи пізній вечір, щоб сусіди були поруч. І розуміли що приїхали до неблагонадійного.

Ми дізналися про такий випадок тільки тому що Володимир публічна особа. Але такі випадки у виконанні правоохоронців трапляються системно по всій країні. Це ще одне свідчення провалу правоохоронної реформи».

Іванна Климпуш-Цинцадзе, народний депутат України, партія «Європейська солідарність», Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 20162019 рр.: «Ця влада нищить державні інституції, руйнує систему балансів і противаг в державі, неспроможна на вироблення системних рішень для розвитку, але одне вміння вона відшліфовує до найвищого ступеню майстерності: використання правоохоронних органів як репресивно-залякувальних інструментів проти всіх, хто має іншу думку…

Увірватися на світанку додому до когось на основі кримінального провадження проти колишнього власника цього дому – повний нонсенс в цивілізованій державі, а у нас подібні правові вивихи стають щоденністю».

Леонід Ємець, народний депутат України у 2012-2014, 2014-2019 рр.: «.. А навіщо проводити обшук у будинку Volodymyr Omelyan о 6.30 ранку?

Особливо у справі не пов‘язаній із Омеляном і його родиною яка зараз в цьому приміщенні проживає. Тобто жодних підстав втратити якісь докази.

Просто заявились о 6 ранку з автоматами. Перелякали родину. Нічого по факту не вилучили.

Жодної поваги до КПК, прав громадян і якоїсь людської моралі.

Як це пояснити інакше аніж політичним переслідуваням?
Таку державу ми хочемо?

Я — ні».

Сам Омелян пов’язує обшуки зі своєю громадянською позицією щодо політики президента Володимира Зеленського та уряду. Цитата з фейсбук-сторінки Володимра Омеляна: «Володимир Зеленський, привіт від Вас я отримав! Мовчати не буду!»

Показово, що обшуки у Володимира Омеляна відбулися в той самий день, на який призначено судове засідання ще по одній резонансній справі. 12 червня Шевченківський районний суд Києва буде обирати запобіжний захід громадському активісту Сергію Стерненку, якого Генеральна прокуратора, СБУ та поліція переслідують за самооборону під час одного з нападів на нього з боку проросійських сепаратистських угрупувань.

Нагадаємо, що в п’ятницю, 12 червня о 6.30 ранку оперативна група Державно бюро розслідувань увірвалася до орендованого будинку, в якому Володимир Омелян проживає разом зі своєю родиною – дружино, маленькими дітьми та мамою. Автоматники провели обшук на виконання рішення суду у рамках кримінального провадження щодо колишнього власника будинку, який його продав ще у 2016 році. Жодних звинувачень щодо самого Володимира Омеляна висунуто не було.

Проведений у ексміністра обшук став черговим скандальним епізодом за участі правоохоронців за останній час. Іншими гучними справами були тортури та зґвалтування в Кагарлицькому відділі поліціїпогрози та побиття неповнолітніх в Івано-Франківському відділку поліціїперестрілка в Броварах та переслідування проукраїнських активістів.


Leave a Reply