Об’єднані громади гідно конкурують із містами за молодих спеціалістів зарплатою та умовами праці

0
1412

Якщо ви молодий фахівець і шукаєте собі роботу, то в обєднаних територіальних громадах вас чекають хороші умови і гідна заробітна плата. Тут не ставлять вимог про наявність попереднього досвіду роботи і пропонують можливість карєрного росту.

Об’єднані територіальні громади, як нові роботодавці серйозно конкурують із містами, до яких намагаються виїхати молоді спеціалісти у пошуках роботи і житла. Про переваги роботи в сільській місцевості і сучасні потреби молодих фахівців говорили у Львівському Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» з нагоди Днів Європи в Україні.

Спільно з головами Жовтанецької та Великолюбінської об’єднаних територіальних громад Львівщини Ярославом Деркачем та Йосифом Фабригою учасники шукали відповіді на складні запитання: чому сучасна молодь прагне залишитися у великому місті; яким повинно бути місце лікаря і вчителя у місцевій громаді та які умови роботи і життя повинні бути у лікаря і вчителя у громаді?

Захід відбувся у форматі світового кафе, за участі студентів педагогічного коледжу Львівського національного університету імені Івана Франка та Бродівського педагогічного коледжу імені Маркіяна Шашкевича, а також представників Ради молодих лікарів Львівщини і педагогів навчальних закладів області.

Як виявилося, у громадах вже наявні такі умови праці, що студенти не приховували свого здивування, коли голова Жовтанецької громади Ярослав Деркач розповів, що їхня ОТГ вже готова забезпечити молодих фахівців усім необхідним. «У нашій громаді давно є реальністю заробітна плата близько десяти тисяч. Для медичних працівників нема жодних проблем із препаратами первинної медичної допомоги. І само собою, що належний технічний стан приміщень, наявне сучасне обладнання. Якщо у 2017 році ми витратили на устаткування для сфери освіти один мільйон гривень, то у цьому році витратимо ще три», – зазначив Ярослав Степанович.

Окрім автобусів школяриків та інтерактивних дощок, у громаді в цьому році запровадили преміювання від ОТГ для школярів, переможців конкурсів і змагань, а також педагогів, що їх підготували. Також у Жовтанецькій ОТГ готові вже надати житло молодим медикам і заробітну плату у розмірі десять тисяч гривень.

«Ми готові прийняти усі пропозиції від молодих фахівців, аби рівень послуг максимально зріс. Якщо медики хочуть швидкісного інтернету для консультацій у мережі, громадської ради при ОТГ і максимальної підтримки пропаганди здорового способу життя, то ми повністю готові це забезпечити», – стверджує голова Великолюбінської ОТГ Йосиф Фабрига.

Група, у якій «господарем» столу був Станіслав Безушко із «Київського діалогу» напрацювала цікаві ідеї для створення комфорту у громаді, безпеки руху пішоходів, відпочинку і дозвілля, інклюзивної інфраструктури та багато інших.

За словами директора Львівського ЦРМС Галини Гречин «ця зустріч була дуже потрібна саме у такому форматі, аби показати молодим людям, що сільська місцевість, завдяки реформі децентралізації, дуже швидко перетворюється у комфортний життєвий простір, де можна працювати і отримувати гідну зарплату. А вимоги до молодих спеціалістів полягають у тому, щоб навчитися користуватися тим сучасним обладнанням і надавати високий рівень послуг для місцевого населення».

У форматі продукування колективного інтелекту, представники обидвох зацікавлених сторін, роботодавці і працівники, взаємно збагатилися цікавими пропозиціями щодо створення комфортної атмосфери та поширення інформації про переваги обєднаних територіальних громад.

 

Залишити відповідь