Новояворівськ вдруге за тиждень залишився без тепла

0
973
ТЕЦ Новояворівська і Нового Роздолу

Місто вже другий раз упродовж тижня залишається без тепла 

Сьогодні, 15 лютого, о 07:15 на ТЕЦ у Новояворівську сталася аварія: спрацював захист парового котла по тиску газу. Температурний режим мережевої води впав. Як зазначають у компанії «Нафтогаз Тепло», роботу котла відновили, наразі проводять аварійні роботи, щоб повернути до необхідних параметрів температуру. Це обіцяють зробити впродовж робочого дня.

Про це повідомляє Gal.net, пише Кулемет.

За словами директора ТЗоВ «Енергія-Новояворівськ» Андрія Гнатуша, те, що сталося на ТЕЦ, було очікуваним.

«Аварія сталася тому що теплоенергоцентраль не готувалася належним чином до нового опалювального сезону. А всі заяви, які робилися, були зроблені в усному форматі лише для піару і для того, щоб потрапити у депутатські ранги різних рівнів, тому що багатьох балотували на місцеві вибори», – пояснює Андрія Гнатуш.

І додає: «Стратегічної підготовки, як попереджалося з осені, на теплоенергоцентралях ні в Новояворівську, ні в Новому Роздолі не проводили, регламентні роботи не проводили. Відповідно, такі аварії є наслідком безгосподарності».

>Температура у домівках жителів Новояворівська впала. Відтак, люди почали активно користуватися електричним обладнанням, щоб нагріти житло. А це, відповідно, – значне навантаження на мережу.

«Зараз проводять аварійні роботи, щоб налагодити роботу системи, але так виглядає, що це буде хронічна поломка. Жителі Новояворівська стали заручниками цієї безгосподарності, про що попереджалося ще з осені.

Температура носія є значно заниженою від норми. Відповідно, у будинках, квартирах гріються електрикою. Ми розуміємо, що зимою це неправильно і навантаження на загальні мережі є колосальними, що знищує їх у рази швидше», – зазначає директор ТЗоВ «Енергія-Новояворівськ».

Додамо, це вже друга аварія у Новояворівську, яка сталася упродовж кількох днів. 12 лютого у домівках людей тепла не було близько 10 годин.

«Фейсбук питає, що в мене на думці? А про що можна думати, якщо в м.Новояворівську вже пів дня холодні батареї і немає гарячої води. А за вікном -15°C. Думаю про тих бравих урядовців центрального і місцевого рівня, які перед місцевими виборами з такою помпою запускали котельню. Де вони тепер? Напевно всі «гріються» в променях слави «Нафтогазу» Коболева, річна зарплата якого вимірюється сотнями млн.грн», – написав тоді на особистій сторінці у Facebook депутат Львівської обласної ради, житель Новояворівська Іван Стецькович. 

За словами екс-голови Яворівської РДА Ігоря Самардака, такі поломки траплятимуться і надалі.

«Ми прекрасно розуміли ще восени, що мережі належно не підготовлені. Під приводом різних юридичних казусів реального обслуговування мереж не відбулося. Щастя, що зараз вони в принципі працюють. Те, що такі аварії ставатимуться регулярно – прогнозовано. Ще один-два сезони без обслуговування, мережі потраплять в занепад. На мою думку, вихід для Новояворівська – індивідуальне опалення, тому що відновлювати саму теплоенергоцентраль скоро буде економічно не вигідно нікому», –  каже Ігор Самардак.

Нагадаємо, у жовтні, за інформацією Львівської обласної державної адміністрації, Львівщина на 100% увійшла в опалювальний сезон: уперше за 3 роки роботу вчасно розпочали навіть ТЕЦи у Новояворівську та Новому Роздолі, акцентували у ЛОДА. Однак, ще тоді директор компанії «Енергія-Новояворівськ», яка раніше забезпечувала теплом та гарячою водою новояворівчан, Андрій Гнатуш казав, що насправді ТЕЦ до повноцінної роботи готова не більше ніж на 30%. Сумнівалися у тому, що опалювальний сезон мине без аварій та збоїв також ексголови Яворівської РДА Іван Стецькович та Ігор Самардак.

Детальніше про проблеми та шляхи виходу зі ситуації, які обговорювали 22 жовтня, у Львівському прес-клубі читайте ТУТ.

Leave a Reply