Новообрана рада Львівської ОТГ завтра розпочне свою роботу

0
700

Новообрана ЛМР розпочне свою роботу завтра, депутати складуть присягу, решта депутатів, які не встигнуть скласти її завтра, потім це надолужать.

Так сьогодні, 23 листопада, на запитання журналістки Львівського пресклубу про законність сесії, за умови, що офіційно не оголошений новий міський голова, відповів координатор спостереження ГМ “ОПОРА” у Львівській області Тарас Радь, пише Кулемет з посиланням на Щоденний Львів.

“Наскільки мені відомо, до Львівської міської територіальної комісії надійшла скарга від низки депутатів майбутньої ЛМР, зокрема від ЄС, щодо порушення законодавства в частині призначення першої установчої сесії новообраної ЛМР. Попередньою датою першої сесії було 27 листопада. На основі цієї скарги Львівська міська територіальна комісія змінила своє рішення і постановила провести установчу сесію 24 листопада, за умови наявності 2/3 новообраного депутатського корпусу. Така кількість є, і тому ця сесія відбудеться, правда, в неповному складі. Бо певні кандидати пишуть відмову від депутатства, знаю точно про 5 таких випадків, – сказав Тарас Радь.

Нагадаємо, сьогодні, 23 листопада, мер Львова Андрій Садовий назвав ухвалення рішення ТВК про перенесення дати першої сесії міської ради з 3-го грудня на 24-те листопада – спробою узурпації влади у Львові.

Що це рішення означає

– з приведенням до присяги нової ради втрачаються повноваження попереднього міського голови. Новообраного мера до присяги завтра ще не приведуть, оскільки є передбачений законом час на підрахунок голосів, потенційні скарги та позови. Тому нова рада запрацює без нового голови.
– рада в такому напівлегітимному стані може діяти кілька тижнів, обирати керівні органи: президію, секретаря-в.о.міського голови, заступників міського голови, членів виконкому, голів комісій тощо, приймати будь-які інші рішення — бюджет, майнові питання тощо. За ці рішення згодом відповідальність доведеться нести новому міському голові.

Leave a Reply