Новокалинівська бригада армійської авіації відзначила 74-річчя

0
1322

У місті Новий Калинів на Самбірщині, відбулись урочистості з нагоди 74-ї річниці створення військової частини А3913. Участь у заходах взяли військовослужбовці 12-тої окремої бригади армійської авіації, яка базується на території військової частини. Про це інформує прес-служба ЛОДА.

З вітальним словом до військових авіаторів звернулась заступник керівника апарату Львівської ОДА Оксана Томашук.

«Упродовж останніх років ви проявили надзвичайну мужність, а головне відданість і любов до Батьківщини. Ви одними із перших стали на захист східних кордонів України і показали, що в Україні є боєздатна армія», – наголосила Оксана Томашук.

Також Оксана Томашук нагородила військовослужбовців цінними дарунками та грамотами від голови Львівської обласної державної адміністрації.

?

На завершення військові пройшлись урочистим маршем та винесли бойовий прапор.

Довідково

Військова частина створена у 1944 році в м. Ніжин Чернігівської області, як авіаційний полк дальньої авіації. У роки Другої світової війни військові льотчики з честю виконували бойові завдання по звільненню народів Східної Європи від фашистських загарбників. У повоєнний час полк дислокувався в Монголії, м. Хабаровську на півострові Сахалін, в містах Олександрії та Чернівцях. Останнім часом постійне місце дислокації бригади на теренах Львівської області.

Особовий склад підрозділу знаходиться у постійній бойовій готовності до виконання відповідальних завдань. Так протягом 1979-1988 року ескадрильї полку брали участь у наданні допомоги народу Афганістану. У 1986 році особовий склад полку брав участь в ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

З 1995 року і до сьогодні військовослужбовці полку беруть участь у миротворчих операціях в колишній Югославії, Сьєра-Леоне, Іраку та Ліберії, Демократичній республіці Конго.

3 2000 року по 2004 рік окремі екіпажі на вертольотах Мі-8 приймали участь у гасінні пожеж в Туреччині, Португалії. Протягом цього часу за мужність і героїзм понад 500 військовослужбовців отримали бойові нагороди.

У 2016 році 7 окремий полк армійської авіації було переформовано в 12 окрему бригаду армійської авіації.

З березня 2014 року частина зведеного авіаційного загону 7 окремого полку армійської авіації залучена для бойового чергування на аеродромі “ЧОРНОБАЇВКА” (ХЕРСОН), а зведений авіаційний загін полку вибув для несення бойового чергування на аеродром “ЧЕРНІГІВ” та аеродром “МИРГОРОД”.

В подальшому зведений авіаційний загін залучався до несення бойового чергування на аеродромах “ДНІПРОПЕТРОВСЬК”, “ЧУГУЇВ” та площадках “ДОВГЕНЬКЕ” Харківської обл., “ОРЕХОВЕ”, “ПОБЄДА”, “СВАТОВЕ”, «СЄВЄРОДОНЕЦЬК» Луганської обл., “КРАМАТОРСЬК” Донецької області та залучався до бойового застосування в зоні АТО (ведення бойових дій, евакуація поранених та загиблих до Харківського та Дніпропетровського військових госпіталів та доставка боєприпасів, ПММ, продуктів харчування та інших матеріальних засобів в Луганський та Донецький аеропорти, бойового застосування поблизу н.п.Слав’янськ, Рубіжне).

Зведений авіаційний загін бере участь в Антитерористичній операції на території Донецької та Луганської областей.

За час проведення АТО понад 60 військовослужбовців частини нагороджені Державними нагородами, з них 7 посмертно.

У 2016 році 7 окремий полк армійської авіації переформували в 12 окрему бригаду армійської авіації.


Leave a Reply