Нові правила карантину: у МОЗ розповіли про особливості обмежень з 1 серпня

0
888
Кордон. Фото: відриті джерела.
Кордон. Фото: відриті джерела.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов розповів, як працюватиме карантин з 1 серпня і нагадав про розподіл країни на чотири епідеміологічні зони: зелену, жовту, помаранчеву і червону.

Про це він сказав під час брифінгу, пише “Кулемет” з посиланням на “Прямий”.

“Ми змінили правила щодо карантину, починаючи з 1 серпня. Ми зробили розподіл на чотири зони, у кожній з яких будуть різні обмеження. Найбільш м’які обмеження будуть стосуватися зеленої зони”, – сказав голова МОЗ.

Він зазначив, що у “зеленій” зоні також є обов’язковим виконання усіх правил карантину, які встановлені в країні – масковий режим, соціальна дистанція, використання антисептика.

“Щодо масових заходів – не більше однієї людини на 5 квадратних метрів. Також обмеження щодо відвідування кінотеатрів або театрів, тобто зали повинні заповнитися не більше, ніж на 50%. Що стосується пересування громадським транспортом, воно може відбуватися у кількості місць, які визначені у технічних характеристиках того чи іншого транспортного засобу”, – зазначив Степанов.

Він також розповів про перетин кордонів між зеленою та червоною зоною.

“У червоній зоні буде обмежено рух транспорту – міського, міжміського. Будуть встановлені відповідні пости на перетині з зеленої до червоної зони. Ми зараз робимо це на рівні територіально-адміністративних одиниць – це або місто, або район”, – зазначив міністр.

Він запевнив, що МОЗ уже має чіткі критерії, як будуть визначатися зони.

“Там чотири критерії, якщо один з них буде перевищений п’ять днів поспіль, тільки в такому випадку буде зроблено перехід з більш м’якої зони до більш суворої зони. Уся ця інформація буде розміщена на ресурсах МОЗ, будуть відповідно держборди, де ви зможете подивитися у розрізі кожної області, хто до якої зони відноситься у залежності від епідситуації”, – додав Степанов.


Leave a Reply