Наступного року на Львівщину завітають діти із Румунії

0
1041

Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин зустрівся із вчителькою львівської школи №68 Оксаною Бокало, яка повернулася із Румунії, де завершилася перша Літня школа для дітей етнічних українців, пише прес-служба ЛОР. 

Пані Оксана поділилася своїми враженнями від перебування за кордоном та спілкування із дітьми, вчителями, місцевими мешканцями. «Очевидним є те, що етнічні українці хочуть справжнього живого спілкування з носіями мови, прагнуть читати літературу, а також контактувати із своїми ровесниками з України. Також є запит на книжечки для дітей дошкільного та молодшого віку українською мовою», – зазначила Оксана Бокало.

Голова облради запропонував організувати наступного літа для дітей із Румунії табір на Львівщині, а вчителів запросити на курси підвищення кваліфікації. І звісно зібрати та передати необхідну літературу бібліотеки цих шкіл.

Слід зауважити, що це перша Літня школа, яку організовано в рамках Угоди про співпрацю між Львівською обласною радою та Сучавською повітовою радою, укладеної в червні цього року.

У програмі Літньої школи було передбачено ігри та інтерактиви, спрямовані на ознайомлення учасників табору з Україною, зв’язок з Румунією, написання листів дружби, вистави-воркшопи за мотивами українських казок з українськими піснями та танцями, проходження квесту, традиційні українські ігри.

Слід додати, що захід відбувся завдяки ініціативі голови Львівської обласної ради Олександра Ганущина у співпраці з Сучавською повітовою радою, Сучавським повітовим інспекторатом із питань освіти, департаментом освіти і науки Львівської ОДА, Союзом Українців Румунії та місцевою радою Балківців.

Leave a Reply