Нардеп звернувся до МВС та ГПУ через обшуки волонтерів у Львові

0
319

Активний волонтерський рух в Україні зародився ще в 2014 році, коли країна-терорист нахабно зайшла на наші території в Криму, Донецькій та Луганській областях. Саме тоді, коли військо було ще не достатньо підготовленим до повномасштабної війни з ворогом волонтери стали тим стержнем боротьби за цілісність нашої держави.

Про це пише нардеп від ВО “Батьківщина” Михайло Цимбалюк у своєму блозі, інформує Кулемет.

Волонтери і тоді, і зараз можуть за лічені хвилини зібрати кошти на необхідне військове обладнання, або ж знайти потрібне авто закордоном і пригнати його на фронт. Саме ті жінки або ж і чоловіки, які в тилу ліплять вареники, плетуть маскувальні сітки, надсилають свої гроші на рахунки волонтерів й ті, хто робить це не публічно і є потужною основою волонтерського руху.

Не виключаю й те, що зараз є невеликий відсоток тих недобросовісних «волонтерів», що намагаються збагатитися на цій справі. Для цього і є правоохоронні органи, які насамперед повинні вивчати ці справи в ширшому контексті, вивчаючи всі ланки таких маніпуляцій, а не приписувати обвинувальні вироки випадковим людям.

Щодо нинішніх ранкових обшуків у помешканні відомого громадського діяча та волонтера зі Львова Святослава Літинського. Від 2012 року він через судові позови відстоює українську мову, якщо є порушення чинного законодавства. Був першим громадянином України, який отримав внутрішній паспорт без російськомовної сторінки, виборов необхідність маркувати побутову та електронну техніку українською мовою іноземними компаніями. А в часі широкомасштабної російсько-української війни він передав військовим на фронт понад 250 авто. Не хочу вірити, що це конкретний наїзд правоохоронних органів на свідомого Громадянина України, який знає ціну незалежності та самоідентифікації своєї країни. Не хочеться вірити й у те, що цим випадком хочуть знівелювати весь волонтерський рух України і не допустити в майбутньому окремих його представників до політики. Подібна ситуація напередодні була у Львові з громадським і культурним діячем Орестом Дзиндрою.

Як народний депутат України, вже звернувся до міністра внутрішніх справ України та Генпрокурора з вимогою провести неупереджене розслідування і повідомити громадськість (в межах дозволеного) причини нинішнього обшуку, в присутності дітей та доведені дружини Святослава до передінфарктного стану.

Зрештою, коли правоохоронці так показово борються з волонтерами вартувало б встановити те, де окремі з них, особливо керівництво, відсиджувалися в перші дні повномасштабної війни, покинувши столицю, а хто безстрашно їхав на лінію фронту, везучи допомогу з усього світу.

Залишити відповідь