На які вулиці у Садового хочуть заборонити їхати автомобілям, – перелік

0
1572

ЛКП «Інститут просторового розвитку» цього року має спроектувати мале транспортне кільце, за реалізацію якого візьмуться з наступного року. Про це пише Твоє місто.

Минулого тижня на засіданні виконавчого комітету ухвалили рішення створити мале транспортне кільце, проектуванням якого буде займатися ЛКП «Львівавтодор». Оточити Львів пішохідним кільцем планують майже три роки, проте лише цього року про проект заговорили на практичному рівні.

Згідно з попереднім плануванням, мале транспортне кільце має обмежувати рух автомобілів у центральній частині міста, внаслідок чого кілька прилеглих вулиць можуть стати пішохідними.

Керівник відділу урбаністики ЛКП «Інститут просторового розвитку» Олександра Сладкова влітку поводила пішохідну екскурсію майбутнім кільцем.

Однак проект перебуває на етапі розробки і достеменно невідомо, які вулиці стануть проїзними, на яких частково обмежуватимуть рух, а які повністю стануть пішохідними.

«Цього року ми повинні спроектувати мале транспортне кільце. Перш за все треба вирішити питання розв’язки в межах історичної частини міста. У проекті маємо визначити, якими мають бути перехрестя, світлофори, місця для паркування і вулиці, які потребують капітального ремонту. Наприклад, на вулиці Підвальній, особливо в до площі Митної та на вулиці Івана Франка, на відрізку від Зеленої до площі Соборної спостерігається зношеність трамвайних плит. Тобто, не можна спершу створити транспортне кільце, а потім закривати вулиці на ремонт», – пояснив керівник ЛКП «Інститут просторового розвитку» Олег Шмід.

За його словами, після розроблення проекту, його будуть випробовувати за допомогою комп’ютерних програм моделювання. Після чого розглядатимуть, які вулиці можна вивільнити від руху, а які зробити вулицями заспокоєного руху. Наразі є певні напрацювання, згідно з якими в ЛКП розглядають кілька вулиць, які можуть зробити пішохідними.

«Ми припускаємо, що ці вулиці можна було б вивільнити для пішохідного продовження пішохідного променаду поза старим містом. У нас є пішохідними Крива Липа і вулиця Курбаса. Ми припускаємо, що їх можна було би продовжити вулицею Тиктора, Михальчука, яка згідно з рішенням комісії з безпеки руху вже стала пішохідною, можливо, й вулиця Наливайка», – уточнив Олег Шмід.

У протилежному напрямку можуть звільнити від автомобілів вулицю Банківську та Ференца Ліста. За словами Олега Шміда, у Інституті просторового розвитку припускають, що транспортний «ланцюжок», яким нині користуються автомобілі від проспекту Шевченка, по вулиці Дорошенка, через Костюшка і на Городоцьку втратить свою актуальність після запровадження малого транспортного кільця.

Олег Шмід уточнює, що це лише попередні напрацювання і точна організація руху в історичному центрі міста залежить від моделювання і відпрацювання проекту малого кільця.

Залишити відповідь