На Волині вночі згорів бус священика ПЦУ: ймовірно – підпал через церковний конфлікт

0
1336

У ніч на 16-те лютого у селі Овадне Володимир-Волинського району згорів автомобіль «VolkswagenT4». Внаслідок пожежі ніхто з людей не постраждав. Про це пише Буг.

Транспортний засіб належав священнику ПЦУ Сергію Місану. Власник авто припускає, що ймовірно це підпал, пов’язаний із подіями та конфліктами у селі Сусваль.

Священник розповів, що машину побачив зранку, вірніше, те, що від неї лишилося. Нічого вночі не чули і сусіди, пожежників не викликали.

Сергій Місан, настоятель храму в селі Овадне, а також громади ПЦУ у селі Сусваль. Вже рік у селі не вщухають конфлікти між прихожанами ПЦУ і УПЦ щодо храму у селі Сусваль.

На свою адресу, розповідає отець Сергій, чув багато погроз. Тому, більше аніж імовірно, авто спалили саме через релігійний конфлікт.

На Волині вночі згорів бус священика ПЦУ. Фото Буг
На Волині вночі згорів бус священика ПЦУ. Фото Буг
На Волині вночі згорів бус священика ПЦУ. Фото Буг
На Волині вночі згорів бус священика ПЦУ. Фото Буг
На Волині вночі згорів бус священика ПЦУ. Фото Буг

“Нічого не приходиться у голову, окрім того, що це пов’язано з церквою, це напевно мені останнє конкретне таке попередження…”, розповів Місан.

На місці події працювали слідчо-оперативна група, співробітники Державної служби з надзвичайних ситуацій, а також експерти-криміналісти.

“Страшно, вже тепер треба задумуватися, звертатися до наших правоохоронних органів, щоб якийсь захист для мене був. Для мене таке, а жінка і діти малолітні…

От, як так можна в Україні жити в теперішній час, щоб так робили біля самої хати? Згорів би гараж і хата. Як такі дії можна пояснити зі сторони людини і священника… Не треба так робтити , але так люди роблять, залякують. Людей там сорок є зі священиками (УПЦ. ред), погрози кожного разу словесні звучать… але Бог батько, розставить все на місця і все буде добре”.

Зазначимо, що останній конфлікт біля храму у Сусвалі стався ввечері 14-го лютого. Хтось зірвав чи зрізав замки, які повісила поліція 31-го січня, зірвали печатки.

На сайті Володимир-Волинської єпархії УПЦ повідомили, що за словами настоятеля УПЦ Богдана Гнатюка, це зробили прихильники ПЦУ.

За словами настоятеля громади ПЦУ Сергія Місана, 14-го лютого, коли він приїхав до храму у Сусвалі, «замки були зняті, зайшов до церкви і ми були з моїми парафіянами, поки начальник поліції не попросив вийти. Зараз церква опечатана”.

У той же вечір, говорить Сергій Місан, прихожани ПЦУ чули погрозу, яка пролунала на адресу священника про підпал автомобіля.

Об 11-ій годині 16-го лютого прихожани ПЦУ зібралися під храмом у Сусвалі. Люди розповіли, що прийшли на богослужіння, яке мав звершити біля церкви Сергій Місан, проте священник не приїхав у зв’язку з подією: на місці в Овадному ше працювала поліція.

Люди розповідають, що не знають кому вірити та зазначають, що не розуміють, чому питання кому ж належить храм має вирішуватися через суд, адже усі документи у них на руках.

Зазначають, що чули погрази, проте на камеру не розповідають, бо бояться, адже можуть бути «наступними».

Залишити відповідь