На Старосамбірщині відбулась прадавня проща Галичини Кальварія

0
1607

Сьогодні, 12 серпня, біля села Губичі на Старосамбірщині, відбулась прадавня проща до Пацлавської чудотворної ікони Богородиці – Українська Кальварія. Серед учасників прощі – перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський, повідомила прес-служба ЛОДА.

Розпочалась проща Хресною дорогою. Опісля відбулась Свята Літургія, яку очолив єпископ-помічник Львівської Архиєпархії Володимир Груца.

По завершенню Богослужіння віряни чисельно приступили до Святих Таїнств і Святого Причастя. Представники духовенства провели чин освячення води на чудотворному джерелі та чин молитви над хворими.

Довідково

Дерев’яна церква Святого Духа у с. Губичі, що на Старосамбірщині, побудована за різними версіями у 1453 або 1630 році. Цей храм люди ще називають «Пастушкова церква». Дерев’яна церква також відома як Кальварія Пацлавська, адже неподалік (3 км) розташована свята Пацлавська гора, куди ще з XIV століття український народ поспішав до чудотворної Пацлавської ікони (ікони Богородиці, яку, відповідно до підпису на ній написав «чернець Лаврентій року Божого 1409»).

У 1923 році, під час святкувань ювілею священномученика Йосафата (Кунцевича) Владика Йосафат (Коциловський) освятив Хресну дорогу при церкві на Пацлавській горі, яка й отримала назву «Кальварія».

Копія Пацлавської чудотворної ікони Богородиці (оригінал чудотворної ікони в 1945 р. пропав) нині належить греко-католицькій громаді Губич. Щороку проща до церкви Святого Духа відбувається у другу неділю серпня. У цей день прочани випрошують у Пацлавської Божої Матері ласки для себе, своїх родин, Церкви та українського народу.

Залишити відповідь