На сесії обласної ради заслухають звіт керівника Львівської обласної психіатричної лікарні «Заклад»

0
1388
На сесії обласної ради заслухають звіт керівника Львівської обласної психіатричної лікарні «Заклад»

Керівництво Львівської обласної психіатричної лікарні «Заклад» має підготувати звіт про роботу за 2020 рік на найближчу сесію обласної ради, а також  подати пропозиції щодо  можливого перепрофілювання цього медичного закладу чи об’єднання із Львівською обласної психіатричною лікарнею.

Про це йшлося під час засідання комісії з питань охорони здоров’я та материнства Львівської обласної ради, пише Кулемет.

Депутати також заслухали інформацію  робочої групи у складі представників управління майном спільної власності, членів профільної комісії, департаменту соціального захисту, департаменту охорони здоров’я ЛОДА, які побували безпосередньо у лікувальному закладі.

Вирішили доручити керівництву лікарні підготувати конкретні пропозиції щодо оптимізації ліжок та персоналу відповідно до кошторису видатків комунального закладу на 2021 рік, та розглянути можливість переведення частини пацієнтів в інтернати соціального типу. Крім того, обговорити з головами ОТГ питання виділення коштів установі для підтримки пацієнтів їх територій, які потребують тривалого лікування.

Як повідомив директор лікарні «Заклад» Юрій Шипов, дефіцит фінансів на кінець 2020 року сягав близько 4 мільйонів гривень, з них — 1 мільйон у грудні було надано з обласного бюджету на погашення боргів по заробітній платі. В лікарні на сьогодні 370 працівників, а на лікуванні перебуває 359 пацієнтів. З них 110 пацієнтів, за словами директора лікарні, можуть бути переведені в установи соціального захисту.

Заступник голови Львівської ОДА Іван Собко закликав профільну комісію ухвалити спільне рішення, яке позитивно відобразиться на діяльності установи та не ляже тягарем на обласний бюджет, пише прес-служба Львівської ОДА.

“Об’єднати «Заклад» із Львівською обласною клінічною психіатричною лікарнею було б оптимальним варіантом. Мусимо спільно розділити цю відповідальність і вирішити питання. На мою думку є два варіанти розвитку подій. У першому випадку комісія та власник установи дає керівнику ще трохи часу із чіткими часовими межами для врегулювання ситуації. А у другому варіантів ми винесемо питання про реорганізацію закладу на сесію обласної ради», – наголосив під час комісії  Іван Собко.

За словами заступника голови, при об’єднанні із лікарнею на Кульпарківській зі штатного розпису доведеться вилучити до 20% персоналу «Закладу». Усі інші фахівці працюватимуть надалі.

«Не треба боятись реорганізації. Ми говоримо про об’єднання, а не ліквідацію. Торік у межах субвенції на підтримку медичних закладів психіатрії надали пріоритет, але дотувати «Заклад» в обласного бюджету можливості нема. Проте якщо депутатський корпус погодиться дофінансовувати цей заклад –  то так і зробимо», – зазначив Іван Собко.

Під час засідання комісії також розглянули питання поточних витрат на діяльність Фтизіопульмоногічного центру, Перинатального центру, Західноукраїнського дитячого медичного центру та інших установ.

Leave a Reply