На Самбірщині через брак вакцини призупинили щеплення від коронавірусу (ВІДЕО)

0
362
На Самбірщині через брак вакцини призупинили щеплення від коронавірусу

У Самбірському районі Львівщини через брак вакцини призупинили процес щеплення від коронавірусу. Загалом у районі є 9 пунктів щеплення. Від початку вакцинації щеплення отримало 1207 людей — менше ніж 0,5% від кількості населення.

Про це пише Кулемет з посиланням на Суспільне.

Амбулаторія села Бісковичі, що у Самбірському районі, обслуговує мешканців п’яти сіл. Декларації з лікарями цього медзакладу підписало 5 тисяч людей. У лютому, від початку вакцинації на Львівщині, там облаштували пункт щеплення.

“Цей пункт оснащений холодильником, є шафа з медикаментами для невідкладних випадків, якщо би трапилась якась реакція. Люди навчені, пройшли курси і лікарі, і середній персонал”, — каже головна лікарка амбулаторії села Бісковичі Лідія Мінькевич.

Востаннє там вакцинували людей наприкінці квітня.

На Самбірщині через брак вакцини призупинили щеплення від коронавірусу
На Самбірщині через брак вакцини призупинили щеплення від коронавірусу
На Самбірщині через брак вакцини призупинили щеплення від коронавірусу

“Провакциновано перший етап – 20 людей, які до нас записалися. Згідно з планом вони були включені до того етапу вакцинації. На черзі на вакцинацію, можна сказати, що є 30% нашого населення. Декларантів у нас є всіх 5 тисяч, яких ми обслуговуємо, із них третя частина має бажання вакцинуватися. На жаль, вакцинація як така припинилась, тому що немає вакцини”, — додає Лідія Мінькевич.

Така ж ситуація на території Самбірського району склалася всюди.

“Вакцинація стартувала на початку квітня і тих 1200 людей вакцинованих — це фактично було за квітень. Від початку травня тільки одного разу було 30 вакцин на весь район, у всі інші дні статистика — нульова. Самбірський район — це 11 об’єднаних громад і лише 9 пунктів вакцинації. На таку кількість людей провакцинованих є менше 0,5 %, коли середній показник в Україні – 3%”, — каже голова Самбірської райради Віталій Кімак.

У Самбірському районі щеплювали вакциною “AstraZeneca”. Зараз на Львівщині є лише одна вакцина – “CoronaVac”.

“У Львівській області та Самборі зокрема зараз немає вакцини “AstraZeneca”. Аналогічно немає і вакцини “Pfizer”. Ми на неї очікуємо в четвер. Але робота над цим триває постійно. Наступного тижня вже має бути “AstraZeneca”, — каже заступниця генерального директора обласного лабораторного центру Марія Озірковська.

Загалом на Львівщині щеплення від коронавірусу отримали майже 73 з половиною тисячі людей.

Leave a Reply