На підтримку сільгоспвиробників Львівщини торік залучили понад 130 млн грн

0
959

У 2018 році на підтримку сільськогосподарських товаровиробників Львівської області з бюджетів усіх рівнів залучили 131,7 млн грн. Про це розповіла т.в.о директора департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Людмила Гончаренко.

В тому числі державний бюджет – 107,5 млн грн, обласний бюджет – 19,5 млн грн, районні бюджети – 4,7 млн грн.

Завдяки фінансовому ресурсу виплатили дотації 15,2 тис фізичним особам за утримання 21,7 тис голів молодняка ВРХ в сумі 26,8 млн грн. Також 57 господарств області отримали дотацію на корів у сумі 8,3 млн грн, а 14 господарств компенсацію за придбання 1,2 тис голів племінних тварин у сумі 6,3 млн грн.

За сприяння державних програм здешевили 98,7 млн грн кредитних коштів, оновили 232 одиниць сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва, заклали 221,5 га садів і ягідників, збудували та ввели в дію фруктосховище потужністю 2,2 тис тонн.

«Серед успішних минулорічних проектів фермерські господарства «ГРЕММАКС», «ТЕХАС», «ЖАЙВІР», ФОП «ЛАГОДА», які отримали кредити на спорудження доїльної лінії та придбання сільськогосподарської техніки. Успішно стартували і продовжують розвиватися за сприяння кредитних коштів проекти учасників АТО Сергія Рахманіна, Дмитра Куція, Андрія Дробіта. Зокрема у 2018 році було створено сільськогосподарський виробничий кооператив «ПЛЮС», який об’єднав 50 учасників АТО та 87 га земель в Золочівському, Жовківському, Пустомитівському та Кам’янка-Бузькому районах. У планах кооперативу вирощування органічних овочів та фундука», – розповіла Людмила Гончаренко.

Залишити відповідь