На Мостищині освятили пам’ятник Герою Небесної Сотні Володимиру Топію

0
1210

У суботу, 18 листопада, на кладовищі міста Судова Вишня, що у Мостиському районі, урочисто відкрили та освятили надмогильний пам’ятник Герою Небесної Сотні Володимиру Топію, який загинув на Майдані 19 лютого 2014 року.

Пам’ять Героя Небесної Сотні вшанували представники влади, мешканці Мостиського та Городоцького районів, рідні Героя, побратими.

Розпочали захід Службою Божою у церкві Преображення Господнього (Спаса), опісля священики відслужили панахиду та провели чин освячення пам’ятника на кладовищі. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять Героя України Володимира Топія.

“Майдан змінив нас, змінилася свідомість багатьох людей, але сьогодні тут, на могилі Героя Небесної Сотні ми повинні пам’ятати: нам всім треба змінювати світ, Україну так, як цього хотів Володимир Топій. Вірю, що наша держава буде незалежною, бо саме за це гинули на Майдані наші хлопці. І цим Героям, ми маємо віддавати шану”, – зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Дружина Героя Небесної Сотні Леся Топій висловила вдячність присутнім за підтримку і закликала бути патріотами своєї держави.

Завершили захід спільним виконанням Державного Гімну України.

Довідково:

Володимир Петрович Топій народився 26 квітня 1955р. у, м. Судова Вишня.Мостиського району.

З 24 грудня 2013 року Володимир Топій був у Києві на Майдані, у 12-й сотні, потім приїхав 22 січня і 23-го уже поїхав назад. Перед останньою поїздкою сказав сусідові, що коли з ним щось станеться, то  поховати його у Судовій Вишні, біля могили матері.

19 лютого 2014 року Володимир Топій загинув у Києві під час пожежі у Будинку Профспілок..

За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності, Указом Президента України від 21 листопада 2014 року Володимиру Топію присвоїли звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” посмертно.

Залишити відповідь