На Личакові перепоховали 428 останків жертв політичних репресій (ФОТО)

1
1364
На Личакові перепоховали 428 останків жертв політичних репресій

Сьогодні, 29 грудня, на Личаківському цвинтарі перепоховали 428 останків жертв політичних репресій – в’язнів Пересильної тюрми №25.

Про це пише прес-служба Львівської обласної ради, інформує Кулемет.

Протягом 2017-2018 років завдяки співпраці з меморіальним музеєм « Територія терору» фахівцями комунального підприємства Львівської обласної ради «Доля» було проведено ексгумацію останків.

Священики відслужили громадську панахиду, а керівництво області, міста, депутати, громадськість поклали квіти та запалили лампадки на місцях поховань жертв політичних репресій.

Довідково:

Пересильна тюрма № 25 була створена у місті Львові восени 1944 р. радянською окупаційною адміністрацією, що прийшла на зміну нацистській.

«Пересилка» була однією з найбільших тюрем такого типу в УРСР. В роки німецької окупації на цій ділянці міста знаходилось «львівське ґетто».

На території пересильної тюрми був розташований 21 барак, технічні приміщення адміністрації, шпиталь. Тюрма була огороджена цегляним і дерев’яним парканом заввишки 3 метри. По периметру були розміщені сторожові вежі, територію охороняли конвоїри з собаками.

Існування такої тюрми було зумовлене тогочасною потребою каральних органів. Основним призначенням пересильної тюрми був збір та відправка в’язнів «етапами» у виправно-трудові табори ГУЛАГу.

1 коментар

  1. Молодці, потрібно пам’ятати та говорити про це. Це наша історія яку старанно приховує росія.

Залишити відповідь